اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، یوسف خدادادی روز پنجشنبه در کارگروه استانی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد و سکونت گاههای غیر رسمی اردبیل با اشاره به اینکه بحث حاشیه نشینی یکی از موضوعات مهم در بحث بروز آسیب های اجتماعی است، افزود: این امر موجب شده تا در استان اردبیل بیش از100 هزار نفر در مساحتی نزدیک به یک هزار و 500 هکتار سکونت کنند.
او گفت: بر اساس آمار حدود 80 درصد از جرایم در حاشیه شهر اتفاق می افتد و موجب بروز بسیاری از معضلات اجتماعی، اقتصادی، قضایی و فرهنگی می شود و دستگاه قضایی استان ورود جدی به این بحث داشته است.
وی اظهار داشت: در سال 1391 با ابتکار دادگستری استان واحد مدیریت پیشگیری از تخلفات شهری با همکاری 16 دستگاه در استان راه اندازی شد و بعنوان یک طرح ملی در 16 کلان شهر دیگر کشور نیز مورد استقبال واقع شده و راه اندازی شده است.
وی افزود: این طرح در استان توانست آمار ساخت و سازهای غیر مجاز را از 2 هزار و 500 واحد به 200 واحد کاهش دهد که اقدام مطلوبی است.
او بر لزوم توانمند سازی روستاییان برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها تاکید کرد و گفت: اجرای طرح های بزرگ همچون پایاب سد خدا آفرین می تواند در مهاجرت معکوس به روستاها نقش ارزنده ای داشته باشد.
وی از مدیران و مسئولان خواست تا با همکاری و تعامل روز افزون با یکدیگر در مقابله و پیشگیری از مهاجرت روستاییان بیش از پیش تلاش کنند.
بر اساس آمارهای موجود در استان اردبیل در مجموع بیش از 2 هزار و 669 هکتار با سکنه بیش از 141 هزار نفر شامل یک هزار و 145 هکتار سکونتگاه غیر رسمی و نیز حدود یک هزار و 523 هکتار بافت ناکارآمد شهری شناسایی شده که حدود 30 درصد مساحت شهرهای اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر را شامل می شود.
6018/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.