اخبار مرتبط

استاندار اردبیل گفت: برخی از راه‌های ارتباطی بین ییلاقات و قشلاقات این استان وضعیت مطلوبی ندارند و بزودی عملیات مرمت و بهسازی آنها آغاز می‌شود تا عشایر در جابه جایی احشام و گله خود با مشکل روبرو نشوند.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در بازدید از ییلاقات ایل شاهسون در دامنه های سبلان افزود: تمهیدات لازم برای بالا بردن سطح بهداشت و دسترسی آسان عشایر به داروهای دامی نیز اندیشیده شده تا میزان تلفات دام عشایر به حداقل برسد.

وی اظهار داشت: در برخی از ییلاقات با مشکل آب شرب و سالم برای خانوار عشایر و احشام روبه رو بودیم که در این زمینه تصمیم های مناسبی اتخاذ شد تا مشکلات عشایر منطقه حل شود.

بهنام جو گفت: مسئولان باید دست در دست هم برای حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی استان تلاش کرده و این ثروت خدادادی را با بهره برداری اصولی از مراتع به نسل های آینده نیز حفظ کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: تولیدات عشایر ایل شاهسون در دامنه های سرسبز سبلان نتایج بسیار ارزشمندی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و خود کفایی کشور به انواع تولیدات دامی دارد.

خلیل نیکشاد افزود: صنعت دامداری در ییلاقات سبلان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های تولیدی و اقتصادی در استان است و اتخاذ تدابیر لازم برای حل مسائل و مشکلات این قشر زحمتکش یکی از ضروریات اساسی بشمار می رود.

وی اظهار داشت: اقدامات لازم برای ایجاد راه های ارتباطی مناسب و امن برای جا به جایی احشام بین ییلاقات و قشلاقات و تامین آب آشامیدنی سالم برای این تولید کنندگان و احشام آنها در دست اقدام است و افزایش خدمات بهداشتی و درمانی نیز یکی از اساسی‌ترین ضروریاتی است که این قشر از مسئولان خواستار رسیدگی هستند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.