اخبار مرتبط

بهبود علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در 2 سال اخیر نیز گام های بلندی برای کاهش تلفات دام ، افزایش بهره وری تولید فرآورده های دامی ، رونق اقتصادی دامداران و تشویق متقاضیان و مجریان طرح های بزرگ دامپروری منطقه برداشته شده است.
وی ارتقای دانش و مهارت فنی دامداران ، افزایش تولیدات دامی ، کاهش هزینه های تولید ، حمایت از تولید کنندگان در بخش کشاورزی و ارائه خدمات مشاوره ای و تسهیلات بانکی را از جمله اقدامات انجام شده برای تقویت صنعت دامداری و دامپروری در این شهرستان ذکر کرد.
او همچنین به برگزاری کارگاه آموزشی دامداران خلخال اشاره کرد و گفت: شرکت کنندگان در این دوره با مدیریت واحدهای دامپروری ، اصول تغذیه دام ، کنترل و پیشگیری از بیماری های دام و اقدامات بهداشتی دام و جایگاه ، توسعه عملیات اصلاح نژادی در دام های سبک و سنگین و آمیخته گری نژاد رومانف با نزاد گوسفند مغانی ، آمیخته گری بزهای بومی با نژاد مهابادی ، نحوه تغذیه درست دام ، کاهش هزینه های تولید ، پیشگیری از بیماری انگلی شایع و چگونگی جلوگیری از ابتلای دام به بیماری های خطرناک آشنا شدند.
شهرستان خلخال در جنوب اردبیل با برخورداری از بیش از 200 هزار واحد دامی سبک و سنگین و مراتع و چراگاه های سرسبز سهم بزرگی در تولیدات و فرآورده های دامی استان دارد.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.