اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علیرضا علیپور روز چهارشنبه در جمع مدیران این شهرستان افزود: توجه و رسیدگی به مشکلات روستاها برای جلوگیری از مهاجرت جمعیت نیر به شهرهای دیگر یکی از رویکردهای اصلی دولت بوده و انتظار از مسئولان استانی توجه بیشتر به رفع مشکلات منطقه است.
وی با بیان اینکه امسال اعتبارات شهرستان نیر کاهش یافته، بیان کرد: اعتبارات سال جاری با کاهش 50 درصدی روبرو بوده و شامل 50 میلیارد ریال برای 61 اداره است که رقم ناچیزی را شامل می شود.
فرماندار نیر همچنین با انتقاد از روند طولانی اجرای برخی طرح های نیمه تمام افزود: هر سال با اعتبارات اندک، بخشی کوچک از یک طرح اجرا و به هدر رفت اعتبار منجر می شود و بهتر است یک طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده و سپس بقیه آنها طبق اولویت به سرانجام برسند.
علیپور تاکید کرد: شناسایی ظرفیت های اشتغالزا و ارائه طرح های ماندگار و درآمدزا در بخش های مختلف، زمینه ورود سرمایه گذاران متخصص و کارآزموده به این شهرستان را فراهم می کند اما اقدام برای معرفی ظرفیت های منطقه از سوی مسئولان در حد انتظار نیست.
نیر در 30 کیلومتری جنوب غرب اردبیل و در همسایگی استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این شهرستان از مناطق محروم استان می باشد.
بر اساس سرشماری سال 95 نرخ رشد جمعیت در این شهرستان 2.48 درصد کاهش یافته است.
7016/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.