اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، امام جمعه خلخال گفت: همه موفقیت های کشورهای صنعتی بزرگ جهان در سایه حمایت همه جانبه مردم این کشورها از تولید و کالاهای داخلی و پرهیز از مصرف کالای خارجی بوده است.
حجت الاسلام امیر رشتبری افزود: علت روزافزون هجمه های مختلف دشمن علیه کشورمان اقتدار بالای نظام اسلامی در جهان امروزی است که دشمن را وادار به تلاش بیشتر برای مهار ایران اسلامی و جلوگیری از افزایش نفوذ ایران در منطقه می کند.
وی اظهار کرد: دشمنان به این حقیقت اعتراف کرده اند که در 17 سال گذشته بیش از هفت تریلیون دلار برای مهار ایران اسلامی با استفاده از ترفندهای مختلف افزایش فشار تحریم ها ، متهم کردن ایران به عنوان عامل ناآرامی جهان و ده ها اتهام دیگر هزینه کرده اند ولی همه هزینه های آنها با شکست مواجه شده است.
ونه تنها موفق به جلوگیری از پیشرفت های نظامی وسیاسی ایران نشده اند بلکه با این کار سرعت پیشرفت کشورمان و همچنین به کارحمایت همه جانبه ایران از ملت های مظلوم منطقه برای ایجاد امید واراده در بین این ملت ها در مقابل سلطه افزایش کمک کرده اند.
امام جمعه مشگین شهر هم گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم ایران تحقق شعار اقتصاد مقاومتی می باشد .
حجت الاسلام رضا باوقار با تشریح اهداف نامگذاری سال جاری با عنوان حمایت از کالای ایرانی بر حمایت از تولید کنندگان داخلی تاکید کرد.
وی گفت: تقویت تولید داخلی و فرهنگ سازی در جامعه جهت استفاده مردم از کالای ایرانی پایه و اساس اقتصاد مقاومتی می باشد.
وی همچنین با قدردانی از استاندار اردبیل در سفر به شهرستان مشگین شهر و بررسی مشکلات واحدهای تعطیل شده و نیمه فعال این شهرستان خواستار حمایت جدی دولت و راه اندازی واحدهای راکد شد.
خطیب جمعه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت بیست ویکم فروردین ماه سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وافتتاح حساب 100امام هدف از تاسیس این بنیاد را ضرورت توجه به مسکن محرومان ، ارتقای توان اقتصادی مردم محروم وبسط وگسترش عدالت اقتصادی واجتماعی در جامعه دانست
خطیب جمعه مشگین شهر در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مصادیق تضییع حقوق مردم را رشوه خواری دانست و از غش در معامله ، خرید و فروش مواد مخدر و کالای قاچاق ، کم کاری در محیط کار ، گرانفروشی و عضویت در شرکت های هرمی را از مصادیق کسب حرام بیان کرد.
امام جمعه موقت نیر هم با اشاره به نقش مسئولان در تحقق شعار سال گفت: مسئولان باید زمینه تولید کالای با کیفیت بهتر و قیمت مناسب فراهم و مصرف کالای خارجی را بر خود تحریم کنند.
حجت الاسلام دوستعلی ربانی با تاکید بر حمایت از تولید کالای ایرانی اظهار کرد: دولت باید برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و رونق گرفتن تولید و اشتغال، اعتبارات و تسهیلات ویژه‌ای با بهره کم و دوره تنفس برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد زیرا خیلی از تولیدکنندگان پس از دریافت وام و تسهیلات در باز پس دادن این تسهیلات مشکل دارند چرا که سود این وام‌ها بسیار بالا است و دوره تنفس هم ندارند.
وی با بیان اینکه تعداد قابل‌توجهی از کارخانه‌ها در کشور تعطیل شده‌اند و بسیاری از آنها نیز نیمه فعال هستند، گفت: این واحدها متأسفانه برای اینکه تعطیل نشوند، تعدیل نیرو داشته‌اند و این تعدیل نیرو بر افزایش درصد بیکاری تأثیرات بسزایی داشته است
امام جمعه موقت نیر با تأکید بر اینکه این دست کارخانه‌ها و مراکز صنعتی به حمایت‌های دولت نیاز دارند، اضافه کرد: دولت باید سیاست‌هایی را در مسیر حمایت از این مراکز صنعتی اتخاذ کند.
ربانی اضافه کرد: تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان، کارخانه‌داران و صاحبان صنایع با اصلاح سیاست‌های بانکی گذشته باید پرداخت شود.
وی با بیان اینکه برخلاف شرایط فعلی بانک‌ها باید وام‌های کم‌بهره به تولیدکنندگان و صاحبان صنایع اختصاص دهند، تصریح کرد: دولت باید از این طریق حمایت خود را از تولیدکنندگان نشان دهد.
حجت الاسلام ربانی همچنین با تبریک فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی با بهره گیری از جوانان نخبه این مرزو بوم و دستیابی به دانش بالای نظامی به هیچ عنوان مقابل دشمن کوتاه نمی آیند.
او افزود: نیروی زمینی ، هوایی و دریایی ارتش در دفاع مقدس کارایی خود را به جهانیان نشان دادند و با خون مطهرشان ارتش جمهوری اسلامی را در زمره مقتدرترین ارتش در منطقه در آوردند.
7119/7117/7116/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.