اخبار مرتبط


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری نه تنها محل دپوی محصولات وارداتی نیست بلکه باراندازی برای محصولات صادراتی است تا از این ظرفیت برای تقویت این بخش استفاده شود.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، صدیف بدری در حاشیه جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع تعدادی از خبرنگاران اظهار کرد: در اولین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی دغدغه تولیدکنندگان در سال حمایت از تولید کالای ایرانی مطرح و تصمیمات مناسب برای حل مشکلات و موانع پیش‌روی تولید ملی اتخاذ شد تا متناسب با شرایط استان تولید ملی مورد حمایت قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد که باید همه تلاش کنند تا کارخانه سبلان پارچه و ذوب آهن هرچه سریعتر فعال شده تا با تکیه بر تولید داخلی از واردات جلوگیری شود.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی این حمایت‌ها را در مسیر رونق اشتغال بسیار ضروری خواند و بیان کرد: با بازنگری‌هایی که مجلس و دولت در برخی قوانین و مقررات انجام می‌دهند تسریع در روند حمایت از تولید داخلی فراهم آمده و قطعا تصویب مناطق آزاد جدید به این امر کمک خواهد کرد.
بدری با اشاره به اینکه لایحه تاسیس 8 منطقه آزاد جدید ماه آینده در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد، تصریح کرد: علیرغم تلاشی که مخالفان براساس شعار سال در نشان دادن مناطق آزاد به محل دپوی کالاهای وارداتی انجام می‌دهند به نظر می‌رسد هدف اصلی از تاسیس این مناطق توسعه صادرات بر مبنای تولید کالاهای داخلی است که در مناطق آزاد فضای مناسبی برای این کار فراهم می‌آید.
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا لایحه دولت در مجلس رای بیاورد و قطعا تحقق این امر می‌تواند فضای بهتری را در ایجاد اشتغال و دسترسی به بازار کشورهای همسایه را فراهم آورد.
بدری به واژه استان ناتنی اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور به آذربایجان انتظار ما این بود که مقام ارشد استان در این سفر همراه رئیس جمهور بود ولی این امر محقق نشد و قرار شده در سفرهای بعدی استاندار اردبیل همراه رئیس جمهور به کشور آذربایجان سفر کند.
وی ادامه داد: ما در رایزنی‌هایی که با معاون رئیس جمهور و وزرا داشتیم قرار است در سال جدید توجهی ویژه به استان اردبیل کنند که ظرف دو سه ماه آینده قرار شده وزیر راه و شهرسازی در بازگشت از باکو زمینی به بیله‌سوار و اردبیل سفر کرده و مسیر احداث راه‌آهن اردبیل – مغان را مورد بازدید قرار دهد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین به نشست مجمع نمایندگان استان با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه رئیس جمهور این نشست‌ها را به معاون اول خود تفویض کرده تلاش می‌کنیم تا به زودی دیداری را با رئیس جمهور یا معاون اول انجام دهیم تا از طریق مجمع نمایندگان استان چند پروژه مهم نظیر راه‌آهن را مورد پیگیری قرار دهیم.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.