اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی رحمتی روز چهارشنبه در بازدید خبرنگاران از پایانه مرزی بیله سوار افزود: آمار تردد مسافر از پایانه بیله سوار در ایام تعطیلات امسال ۹۱ هزار نفر بود که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته، ضمن اینکه تردد ۲ هزار و ۵۸۱ سواری از پایانه نیز با 10 درصد افزایش مواجه بود.
وی بیان کرد: تردد روزانه مسافر از پایانه مرزی بیله سوار در روزهای عادی به ۲ هزار تن و در تعطیلات عید نوروز نیز این آمار به ۸ هزار تن در روز رسید.
او با بیان اینکه سالانه بیش از ۸۰ میلیون تردد در جاده های ارتباطی استان اردبیل توسط ۶۰ سامانه تردد شمار ثبت می شود، افزود: این میزان در ایام نوروز امسال حدود هشت میلیون تردد بوده است.
رحمتی همچنین با اشاره به اینکه حدود ۹۹ درصد حمل کالا در استان از طریق حمل و نقل جاده ای انجام می گیرد، اظهار کرد: در سال گذشته سه میلیون و 600 هزار تن کالا از طریق ناوگان عمومی در استان جابجا شده است.
وی افزود: وضعیت راه های ارتباطی این استان مناسب نیست و امسال برای ساماندهی جاده های ارتباطی آسفالت ریزی 180 کیلومتر راه مدنظر قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید احداث راه و بزرگراه ها را در دستور کار قرار داده و تلاش برای ترمیم ، آسفالت و برطرف شدن نقاط حادثه خیز جدی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره افزایش تلفات جاده ای بیان کرد: بیشترین تلفات جاده ای استان در سال 96 در سه راهی سربند - پارس آباد روی داده است.
رحمتی بیان کرد: مسیر پارس آباد - بیله سوار و سه راهی صحرا و امیر کندی خطرناک ترین مسیر و مسیر اردبیل - آستارا امن ترین مسیر شناساسی شده است.
در استان اردبیل تاکنون 100فقط کیلومتر بزرگراه احداث شده و بیشتر راه های اصلی آن پرخطر و حادثه خیز است.
6130/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.