اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر قدرت اخوان اکبری روز پنجشنبه به مناسبت روز دندانپزشکی افزود: استان اردبیل پایلوت کشوری ارزیابی سطح خطر پوسیدگی دندان در کشور بوده و در این راستا پارسال به تعداد39 هزارعدد کارت و به همین تعداد مسواک انگشتی برای استفاده کودکان تا 2 سال سن در استان توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت حدود 40 هزار و 794 خدمت سیلانت تراپی و ترمیم دندان و 33 هزار و 999 خدمت مرتبط با کشیدن دندان در استان انجام شده است.
او اضافه کرد: ضریب حفظ و نگهداری دندان ها از مجموعه خدمات دندانپزشکی در استان به 1.19 درصد رسیده و این درحالی است که در سال های قبل از اجرای طرح تحول، آمار کشیدن دندان ها بیشتر بود.
وی بیان کرد: مجموعه خدمات پیشگیری و درمانی در حوزه دندانپزشکی به سمتی پیش می رود که شاخص تاثیر پوسیدگی بر روی دندان ها در کودکان زیر 12 سال استان از 2.24 درصد کنونی به 1.5 درصد در سال 1401برسد.
او افزود: کلینیک تخصصی دانشکده دندانپزشکی اردبیل یکی از مجهزترین کلینیک های استان بوده و با 37 متخصص و فوق تخصص و 22 پرستار در رشته های جراحی لثه، اطفال، ارتودنسی، ترمیمی، پروتز، درمان ریشه، جراحی فک و صورت فعال می باشد.
اخوان اکبری گفت: دانشکده دندانپزشکی با 202 دانشجو در حال تحصیل دارای امکانات درمانی 71 دستگاه یونیت دندانپزشکی، 52 دستگاه مینی یونیت، سه دستگاه رادیوگرافی داخل دهان، یک دستگا ه Gop و 4 دستگاه پری پیکال، یک دستگاه موتور ایمپلنت و یک دستگاه لیزر دندانپزشکی، 20 دستگاه میکروسکوب، یک دستگاه اتوکلاو مرکزی و یک دستگاه میکروتوم می باشد.
به گفته وی، در سال گذشته 14 هزار خدمت سرپایی دندانپزشکی و17 هزار خدمت سرپایی در این کلینیک انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به خدمات اورژانسی دندانپزشکی برای اولین بار در بیمارستان امام رضا( ع ) اردبیل گفت: بخش دندانپزشکی این بیمارستان باهدف ارائه خدمات اورژانسی دندان از ساعت 8 شب تا 8 صبح با حضور دندانپزشکان دانشگاه راه اندازی و به شهروندان و مسافران ارایه خدمت می کند.
6016/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.