اخبار مرتبط

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: بیش از 40 هزار هکتار از اراضی ملی مورد سوءاستفاده و تصرف غیرقانونی عده‌ای سودجو بود که بخشی از آنها تاکنون خلع ید شده است.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یوسف خدادادی در مراسم گرامیداشت روز درختکاری در اردبیل اظهار کرد: ما در سال‌های اخیر موفق شدیم با تشکیل 2 هزار و 500 پرونده برای متخلفین در این حوزه 20 هزار هکتار از اراضی ملی را از دست سودجویان آزاد و خلع ید کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دادگستری استان اردبیل به صورت جدی پرونده‌های مرتبط با تصرف عدوانی اراضی ملی را به جد پیگیری می‌کند و تلاش دارد تا کسی به شکل غیرقانونی از این منابع سوءاستفاده نکند.
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیشترین تشکیل پرونده‌ها را در این حوزه مربوط به کشاورزان و بهره‌برداران شمال استان اردبیل اعلام کرد و گفت: در کنار خلع ید سودجویان تمام تلاش ما بر این بوده تا اراضی ملی با ماهیت واقعی مورد صیانت و حفاظت قرار گیرد.
در این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل نیز اظهار کرد: ما امروز به یاد 3 هزار و 400 شهید استان اردبیل غرس نهال انجام می‌دهیم و امیدواریم با توسل به این حرکت معنوی بستر نگهداری، توسعه و حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌ها فراهم آید.
علی نواداد خاطرنشان کرد: این حرکت از آنجائی ارزشمند است که ما به سلامت محیط زیست و حیات افراد جامعه بها دهیم و امیدواریم این حرکت نمادین در طول سال توسعه یابد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این مراسم محافظت از جنگل‌ها و مراتع را مهم و حیاتی اعلام کرد و گفت: باید خانواده‌ها از همان ابتدای مراحل رشد فرزندانشان به مانند سلام کردن احترام به طبیعت و محیط زیست را الزام زندگی آنها قرار داده و آموزش‌های لازم را ارائه کنند.
خلیل نیکشاد مشارکت مردم را در توسعه این امر خطیر ارزشمند بیان کرد و افزود: شعار امسال هفته منابع طبیعی، منابع طبیعی با مردم برای مردم است که قطعا خود مردم با غرص یک نهال می‌توانند به این حرکت ارزشمند کمک کنند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.