اخبار مرتبط

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در راستای توسعه جنگل‌کاری در مناطق مختلف استان اردبیل 300 هزار نهال در مناطق مختلف استان اردبیل توزیع می‌شود.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، شهامت هدایت در مراسم گرامیداشت روز درختکاری در اردبیل اظهار کرد: ما طرح توسعه درختکاری را در مسیرها و محورهای مواصلاتی استان در پیش گرفتیم به طوری که هم اکنون 12 کیلومتر از محور اردبیل – نمین در حال درختکاری است.
وی با بیان اینکه 210 کیلومتر از حاشیه جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل در مدت سه سال جنگل‌کاری و نهال‌کاری می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در استان اردبیل بهترین شرایط برای توسعه فضای سبز را مورد توجه و مدنظر قرار دهیم.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به اینکه 64 درصد اراضی استان به عنوان عرصه ملی در قالب جنگل و مرتع مورد نگهداری قرار گرفته و زمینه صیانت از آنها فراهم آمده است، گفت: ما در استان اردبیل یک میلیون و 80 هزار هکتار مرتع و 65 هزار هکتار عرصه جنگلی داریم به طوری که از پنج ناحیه رویشی کشور سه ناحیه جنگلی در این استان قرار دارد.
هدایت بیان کرد: ناحیه رویشی هیرکانی، ارسباران و ایرانی – تورانی مناطق جنوبی، مرکزی و شمالی استان اردبیل را دربرگرفته به طوری که ما رویشگاه‌های مستعدی را در استان شاهد هستیم.
وی به سه حوزه مرتعی استان شامل مراتع ییلاقی در دامنه‌های سبلان و باغرو، مراتع قشلاقی در دشت مغان و میان‌بندها را یادآور شد و افزود: 370 هزار هکتار مرتع ییلاقی، 285 هزار هکتار مراتع قشلاقی و 360 هزار هکتار مرتع میان‌بند داریم به طوری که این مراتع زمینه تامین موادغذایی 3 میلیون و 500 هزار واحد دامی را تامین می‌کند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: واحدهای دامی ما تعدادشان بیشتر از ظرفیت مراتع است و ما در مراتع خود توان پذیرش یک میلیون و 200 هزار واحد دامی را داریم اما مجموع دام‌های سبک و سنگین استان بیش از 5 میلون واحد است که به نظر می‌رسد سه برابر ظرفیت مراتع ما با افزایش دام و ورود آنها به مراتع روبرو هستیم.
هدایت اظهار کرد: در حوزه آبخیزداری نیز طرح‌های خوبی در آبخیز دره‌رود و ارس و مناطق جنوبی این استان در حال اجراست که امیدواریم از نتایج آن همه بهره‌برداران استفاده کنند.
همزمان با هفته درختکاری و به صورت نمادین به یاد شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تعدادی نهال در برخی از مناطق استان اردبیل غرس شد.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.