اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،آیت االه سید حسن عاملی روز پنجشنبه در آئین اقتتاح مرکز بهداشتی و درمانی شام اسبی اردبیل افزود: با اجرای طرح تحول سلامت پرداختی ها از جیب مردم به حداقل رسیده در حالی که در گذشته میزان پرداختی مردم برای درمان غیر قابل تحمل بود.
وی افزود: همچنین دولت در تامین سلامت مردم اقدامات خوبی را در کشور انجام داده است بطوریکه کشور ما تبدیل به قطب پزشکی شده است.
وی تحریم های امریکا در عرصه های علمی ، پزشکی و هسته ای را یادآور شد وافزود: این تحریم ها صرفا با هدف به انزوا کشاندن ایران و جلوگیری از پیشرفت های علمی صورت گرفته بود که خوشبختانه به رغم این تحریم ها شاهد پیشرفت روزافزون در کشور هستیم.
امام جمعه اردبیل بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های علمی و پزشکی در کشور چشمگیر است و هنوز یادمان نرفته که پزشکان هندی و بنگلادشی در کشور ما طبابت می کردند.
دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم در این آئین گفت: در هفته دولت چهار مرکز بهداشتی در شهرستان اردبیل به مساحت 2هزار و 840 مترمربع زیر بنا با 30 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد و این مراکز خدمات پزشکی را به 16هزار خانوار روستایی ارائه می دهد .
وی افزود: عملیات اجرایی مرکز بهداشتی درمانی شام اسبی هم که امروز شاهد افتتاح آن هستیم در مساحت 690 متر مربع از سال 95 شروع شد و برای اجرای آن هفت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
اخوان اکبری با بیان اینکه زمین این مرکز توسط آقای لطفی اهداشده است افزود : این مرکز خدمات پزشکی و درمانی را به5200 نفر ارائه می دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اضافه کرد : این مرکز مجهز به داروخانه و آزمایشگاه است که آماده ارائه خدمات پزشکی ،مامایی و دندانپزشکی به مردم می باشد.
اخوان اکبری در خصوص تجهیز آزمایشگاه مرکز بهداشت شام اسبی افزود: نمونه گیری ها در این مرکز انجام می گیرد و از مراجعه مکرر ساکنین روستای شام اسبی به اردبیل برای درمان جلوگیری می کند.
در هفته دولت 317 طرح اقتصادی،عمران روستایی ،فرهنگی و اجتماعی ،درمانی و بهداشتی ،و عمران شهری با 2هزار و 510 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان اردبیل به بهره برداری رسید.
خبرنگار:یعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.