اخبار مرتبط

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اردبیل گفت: جهاددانشگاهی آرمان‌های جهادی را بر اساس مناطق کشور طرح‌ریزی کند.

داریوش لطیفی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه اردبیل ضمن تبریک 16 مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، گفت: به نظر اینجانب فردای انقلاب بایستی جهاد باشد، برای اینکه ایده‌آل‌ها و آرمان‌های انقلاب را جامه عمل بپوشاند.

وی با بیان اینکه فکر ایجاد جهاددانشگاهی و تفکر جهاد در عرصه دانشگاه خود عملی جهادی است، افزود: در بین تمام نهادهای جهادی کشور، جهاددانشگاهی رسالت و نقش محوری دارد.

لطیفی تصریح کرد: به واسطه اینکه ما دانشگاه را مبدا تمام تحولات می‌دانیم و بایستی دانشگاه و فعالیت‌ها و تولیدات دانش‌بنیان پیشران حرکت جامعه باشد و تاثیرگذاری بیشتری در تعاملات بین المللی نیز دارد، از این منظر جهاددانشگاهی بایستی نه تنها به عنوان یک سازمان و نهاد، بلکه به عنوان یک فکر و خط مشی بتواند حلقه بین مراکز دانشگاهی و جامعه کار و کارآفرینی باشد و بتواند آموزش‌های مهارتی و تخصصی که منجر به توسعه اشتغالزایی جوانان می‌شود را سکانداری و هدایت کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اردبیل تاکید کرد: با توجه به وسعت و پهناوری کشور، چه از لحاظ جغرافیایی و سرزمینی و چه از لحاظ ظرفیت‌ها و امکانات طبیعی، جهاددانشگاهی بایستی مزیت‌های محلی و منطقه‌ای را خط مشی خود قرار داده و آرمان‌های جهادی را بر اساس مناطق کشور طرح‌ریزی کند.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.