اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی نباتی روز دوشنبه در نشستی با مسوولان اجرایی خلخال که با هدف ارائه راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم و حفظ و حراست از بیت المال برگزار شد افزود: انباشت هزاران تن زباله در محلی در مجاورت مناطق مسکونی شهر خلخال بدون پوشش خاک نه تنها سلامتی شهروندان را در معرض خطر قرار داده بلکه این محل را تبدیل به محل تجمع حیوانات وحشی و زیانکار و حشرات موذی کرده است.
وی گفت: اگر شهرداری اقدام به جمع آوری این محل و راه اندازی محل جدید دفن زباله ها نکند دادستان به عنوان مدعی العموم در این خصوص اقدام خواهد کرد.
وی اظهار کرد: برغم تخصیص 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار استانی برای جابجایی و راه اندازی محل دفن زباله های جدید خلخال و شناسایی و تایید محلی مناسب در خارج از شهر برای اجرای این پروژه ، راه اندازی محل جدید از سوی شهرداری همچنان بلاتکلیف است و به نظر می رسد افرادی با نفوذ مانع از انجام این کار و راه اندازی محل دفن جدید زباله های شهر هستند.
وی با انتقاد از ادامه روند فعلی در راه اندازی محل جدید دفن زباله های خلخال افزود: اگر محل جدید ایراد و اشکالی داشته چرا از سوی کارشناسان شهرستان و استان مورد تایید قرار گرفته و اگر این محل تایید شده و اعتباری نیز برای آن منظور شده چرا در راه اندازی آن کوتاهی می شود.
او گفت: در صورت ادامه این کار و مانع تراشی از سوی برخی از افراد در راه اندازی محل جدید و رفع خطر سلامتی از مردم علیه افرادی که مانع از اجرای این پروژه می شوند اعلام جرم خواهد شد.
دادستان خلخال همچنین با دعوت از مسوولان اجرایی شهرستان به تلاش برای حفظ بیت المال و انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم در اراضی ملی و پیشگیری از حیف و میل سرمایه کشور تشریح کرد: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی ، اقدام به موقع در پیشگیبری از ساخت و سازهای غیر مجاز ، برخورد قاطع با متخلفان آب و مسدود کردن چاه های آب غیر مجاز ، رفع تصرف از اراضی ملی ، ارتقای سطح ایمنی راه های ارتباطی و تلاش دستگاه های فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله وظایف خطیر مسوولان اجرایی شهرستان است .
او با بیان اینکه فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تعطیل و فراموش شده اظهار کرد: بسیاری از علل و عوامل افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از کوتاهی و بی توجهی به این امر و فریضه واجب الهی است.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.