اخبار مرتبطمعاون فرماندار بیله سوار مغان با اشاره به اینکه کمیت و کیفیت عرضه نان در بیله سوار مطلوب است، گفت: امسال گندم برداشتی در این شهرستان در خود منطقه به آرد تبدیل شده و نان تولیدی از این گندم کشاورزان تهیه خواهد شد
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، کریم خسروی در جلسه شورای آرد و نان این شهرستان با بیان اینکه گندم شهرستان بیله سوار جز مرغوب ترین گندم‌های تولیدی در کشور است، افزود: واحدهای نانوایی باید برخی جوانب از جمله نصب نرخ نامه در معرض دید، رعایت وزن‌های مصوب، رعایت قیمت‌های مصوب برای نان، استفاده از ترازو در فروش نان‌‌هایی که قیمت آنها بر اساس وزن نان تعیین شده و نیز استفاده از آردهای با درصدهای سبوس‌گیری مصوب و ابلاغ شده برای هر رسته را رعایت کنند.

معاون فرماندار بیله سوار با بیان اینکه کمیت و کیفیت عرضه نان نسبت به گذشته در این شهرستان مطلوب شده است، افزود: هیچ واحد نانوایی بدون مجوز نباید فعالیت داشته باشد، در غیر این صورت امور صنفی و اتحادیه باید جوابگوی مسئولیت و وظایف خود باشند

وی یادآور شد: نهادهای اجرایی مسئول استاندارد سازی، نظارت بر فرآوری نان و ارتقای کیفیت آن و همچنین بهداشت و استاندارد بودن فضای فیزیکی نانوایی‌ها هستند.

خسروی خواستار کنترل و شفاف سازی نحوه توزیع آرد خام شد و گفت: با توجه به اینکه اغلب جمعیت این شهرستان عشایر نشین هستند باید سهمیه آرد با نظارت دقیق و به صورت عادلانه توزیع شود تا حقوق عشایر نشینان ضایع نشود.

وی با اشاره به اینکه استمرار بازرسی‌‌ها باعث افزایش کیفیت نان خواهد شد، اضافه کرد: رها کردن نانوایی‌ها عواقب سنگینی دارد و باید بر نظافت محیط کار و فردی متصدیان نظارت مستمر باشد.

در ادامه قادرآقایی سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت بیله سوار نیز با اشاره به اینکه 120 واحد نانوایی در این شهرستان مستقر هستند، اضافه کرد: فعالیت تمام این واحدها توسط گروه‌های بازرسی مورد بازدید قرار می گیرد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از کم فروشی ، گران فروشی و نیز عدم رعایت مسائل بهداشتی مراتب را با استفاده از سامانه 124 به اطلاع بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت برسانند.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.