اخبار مرتبط

احمد شهریار روز دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی مشگین شهر با اشاره بر لزوم مدیریت منابع آب و صرفه جویی در مصرف آب ، متناسب با نیاز آبی گیاه به لحاظ کمبود منابع و کاهش بارندگی از پرداخت تسهیلات بلاعوض به آبیاری تحت فشار در مزارع و باغ ها خبر داد.
او اظهار کرد: جهاد کشاورزی برای طرح های آبیاری بارانی و قطره ای به ازای هر هکتار به ترتیب 55 و 70 میلیون ریال و در صورتی که این طرح ها به صورت مشاعی و در قالب تعاونی اجرا شوند تا 85 در صد کل هزینه بصورت تسهیلات بلاعوض پرداخت می کند.
او با بیان اینکه شهرستان مشگین شهر علاوه بر باغداری و زراعت ، قطب مناسبی در زمینه فعالیت دامپروری در استان می باشد ، از احداث گاوداری پنج هزار راسی در شهرک دامپروری مشگین شهر با مشارکت بنیاد تدبیر خبرداد که با اتمام و راه اندازی این شهرک تحولی در صنعت دامپروی و اقتصاد شهرستان رخ خواهند داد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، او از تداوم پرداخت تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون خبر داد و گفت: این تسهیلات به صورت نامحدود و بصورت شناور برای متقاضیانی که قصد تجهیز و نوسازی ماشین آلات مورد نیاز مرغداری ها و مزارع پرورش ماهی و همچنین کشاورزان و باغدارانی که تمایل به خرید انواع ماشین آلات کشاورزی و ادوات دنباله بند را دارند از طریق بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.
مشگین شهر در 95 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.