اخبار مرتبط


استاندار اردبیل با بیان اینکه زندگی و معیشت عشایر نمونه‌‌ای از اقتصاد مقاومتی است، افزود: خصوصیات اقتصاد مقاومتی مانند متکی بودن به خود و تولید و عدم وابستگی بیرونی از جمله ویژگی هایی است که در زندگی عشایر وجود دارد
.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، مجید خدابخش در جلسه شورای عشایر استان اردبیل با اشاره به اینکه مشکلات عشایر نیازمند این است که بصورت ریشه‌ای حل شود، خاطرنشان کرد: مدیرانی از دامن عشایر در استان هستند که باید توجه ویژه به حل مسائل عشایر داشته باشند بطوریکه گاهی این سوال بوجود می آید که چرا به رغم وجود چندین مدیرکل هایی از جامعه عشایر هنوز مشکلات آنها پا برجاست.

استاندار اردبیل یادآور شد: عشایر بعنوان قشر زحمتکش باید مورد حمایت واقع شوند و ضروری است برنامه بلند مدت و جامع برای بهبود وضعیت زندگی و افزایش سقف درآمد عشایر استان تدوین شود .

وی با بیان اینکه عشایر خدمات شایسته ای برای استقرار نظم و امنیت در کشور انجام داده‌اند، یادآور شد: بسیاری از دستاوردهای امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در این منطقه مرهون رشادت‌ها و فداکاری های آنها است.

به گفته خدابخش عشایر میراث داران و حافظان فرهنگ اصیل کشور هستند بطوریکه  امروزه مظهر و اوج اعتماد اجتماعی در جامعه عشایری دیده می شود و باید این فرهنگ غنی عشایری ماندگار شود.

عشایر استان از 45 طایفه مستقل تشکیل شده که همه ساله در یک هزار و 527 اوبا ، 527 قشلاق ، 237 ییلاق ، هفت زیست بوم و 51 سامانه زندگی می کنند.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.