اخبار مرتبط

فرماندار بیله سوار از افزایش سه برابری حقوق مستمری بگیران در دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، فرماندار بیله سوار در نشستی با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از سه برابر شدن حقوق مستمری بگیران در دولت خبر داد و گفت: در سال گذشته برای 138 مددجوی کمیته امداد در این شهرستان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مبلغ 18میلیارد و 440 میلیون ریال ارائه شده است .

آرام حلیم بر لزوم ترویج نیکوکاری در جامعه تاکید کرد و گفت: دستگیری از مستمندان و اقشار آسیب ‌پذیر از بهترین عبادات و بالاترین نشانه ‌های انسانیت در جامعه است و کمیته امداد باید از ظرفیت‌های خیرین منطقه برای فعالیت های خیر خواهانه و خداپسندانه استفاده کند

وی اضافه کرد: توسعه مشاغل خانگی و حمایت از خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد در راستای آموزش و ایجاد کارگاه‌های تولیدی می تواند نقش اساسی در ایجاد بازارهای کوچک و حمایت از مشاغل سنتی داشته باشد و از این رو باید کمیته امداد از مرحله آموزش تا فروش محصولات را در کنار این خانوده ها باشد تا اقتصاد خانوارها مستحکم شود

. در ادامه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل  با اشاره به اینکه کمیته امداد اردبیل 400 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان می دهد، اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ ریزی‌ها این اعتبار از منابع بانکی در اختیار مددجویان کمیته امداد این استان قرار می ‌گیرد تا در راستای اهداف مورد نظر از این تسهیلات بهره‌ برداری کنند .

دشتی افزود: اولویت کاری کمیته امداد بر ایجاد کارگاه‌های خانگی تا سقف 500 میلیون ریال و بالا بردن ضریب خدماتی و حمایت از مددجویان در زمینه‌های مختلف و جذب نیکوکاران متمرکز شده است .

وی بیان کرد: اولویت اول در اعطای تسهیلات حمایتی در درجه اول با مددجویان و فرزندان مددجویان زیرپوشش کمیته امداد است .

صمد ابرینی نیز در این جلسه افزود : تعداد خانوارهای زیرپوشش مددجویی کمیته امداد یک هزار و 210 خانوار است و پارسال بیش از هفت میلیارد ریال مستمری ماهانه پرداخت شد .

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بیله سوار اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بیله سوار در 87 روستا مددجوی زیرپوشش دارد و امسال 250 نفر 650 میلیون ریال از مساعدت موردی به غیر از مستمری ماهانه برخوردار شده‌اند و وام قرض الحسنه برای 317 نفر از افراد زیرپوشش اختصاص یافته است .

وی گفت: با مشارکت همگانی خیرین جهیزیه 102 نوعروس شهرستان امسال تامین شده و 570 میلیون ریال کالاهای اساسی با رویکرد ارائه به مناطق محروم در بین افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع شده است .

ابرینی یادآور شد: در حوزه جلب مشارکت های مردمی در 11 سرفصل 10 میلیارد ریال توسط خیرین و مردم جمع آوری شده و سه میلیارد و 500میلیون ریال زکات نیز جمع آوری شده که یک میلیارد و 580 میلیون ریال مربوط به سهم فقرا و مابقی مربوط به سهم اجرای طرح های زیربنایی و عمرانی و عام المنفعه است .

گفتنی است، 26 هزار و 238 خانوار در استان اردبیل تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند .

 


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.