اخبار مرتبط

بهبود علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اعلام اداره هواشناسی خلخال مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی ، کاهش دما و بارندگی در روز جمعه آخر هفته جاری برگزاری جشنواره عشایر در این روز ممکن نیست و این جشنواره به یکی از روزهای تیر پس از پایان ماه رمضان موکول شد.
وی گفت: با توجه به تغییر زمان برگزاری جشنواره به تابستان و آماده شدن زمینه برای برگزاری این برنامه در سطح ییلاقات عشایر نشین شهرستان ساز و کار لازم برای برگزاری این جشنواره در سطح بزرگتر و با حضور عشایر بیشتر استان های عشایر نشین کشور فراهم می شود.
وی گفت: این جشنواره در ییلاقات واقع در مرز مشترک خلخال با استان گیلان که از تنوع محیطی بیشتری نیز برخوردار است، برگزار می شود.
استان اردبیل در برگزاری جشنواره های عشایری رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و با توجه به وجود جاذبه های گردشگری خلخال و نیز تنوع زندگی عشایری در این شهرستان جشنواره ملی کوچ عشایر در بهترین شرایط ممکن برگزار خواهد شد.
عشایر خلخال با یک هزار و 200 خانوار و با جمعیت 6 هزار و 500 نفری در پرورش دام و تولید فرآورده های دامی فعالیت دارند و با 60 هزار واحد دامی 20 درصد از تولیدات دامی این شهرستان را به خود اختصاص داده و نقش مهمی در رونق اقتصادی دارند.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.