اخبار مرتبط

علی نظری شیخ احمد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشکیل اولین کمیته راهبری خوشه های کسب و کار استان خبر داد وگفت: خوشه های کسب و کار نقش محوری و اساسی در سیاست های توسعه ای بخش های اقتصادی و صنعتی بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه ایفا می کند.
وی در خصوص اجرای طرح توسعه خوشه های کسب و کار فرش و پلاستیک در استان اردبیل افزود: در راستای سیاست های توسعه ای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران پس از شناسایی خوشه های مزیت دار استان شامل لبنیات ،فرش و گلیم دستباف ،پلاستیک ،توریسم ،صنایع چوب و مبلمان و صنایع فلزی با اولویت های استانی از سال 1394طرح توسعه خوشه های کسب و کارفرش و پلاستیک به صورت هم زمان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی اردبیل از اتمام طرح توسعه ای خوشه صنایع لبنی در استان خبر داد و گفت: خوشه صنایع لبنی که به عنوان اولین طرح توسعه ای از سال 1389آغاز شد پس از طی مراحل اجرایی به اتمام رسیده و تحویل ذینفعان خوشه شده است.
استان اردبیل با نرخ بیکاری 12درصد از جمله استان های سطح اشتغال پائین و بیکاری بالا محسوب می شود و اجرای طرح های کسب و کار در بخش های توریسم ، صنایع دستی ، صنایع لبنی و صنایع پلاستیک و فلزی در کاهش بیکاری آن بسیار موثر است.
خبرنگار: یعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.