اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، معرفت آذری روز چهارشنبه در جلسه شورای عشایری خلخال افزود: اجرای طرح های بوم گردی در مناطق عشایر نشین استان از اهداف و برنامه های اداره کل امور عشایری با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری این استان است.
وی گفت: با توجه به اهمیت اجرای این طرح ها در معرفی جاذبه های گردشگری عشایر و همچنین ایجاد اشتغال و فراهم شدن زمینه رونق اقتصادی برای جمعیت عشایری استان در کنار انجام فعالیت های دامداری و تولید فرآورده های دامی با متقاضیان اجرای این طرح ها همکاری و از طرح های آنها حمایت خواهد شد.
محمدرضا شایقی ، رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلخال نیز در این جلسه گفت: مجوز راه اندازی 11 طرح بوم گردی روستایی در این شهرستان صادر شده است.
او افزود: در حال حاضر اقامتگاه بوم گردی روستای کزج از توابع بخش خورش رستم خلخال به عنوان اولین اقامتگاه متمرکز درون روستایی با 14 باب منزل روستایی برای اولین بار در کشور با ظرفیت پذیرش 108 نفر گردشگر دایر است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های موجود در مناطق عشایری این شهرستان جهت راه اندازی طرح های بوم گردی اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی خلخال برای تسهیل در صدور مجوز راه اندازی این گونه طرح ها همه خدمات مربوط به استعلام های اداری و سایر موارد را انجام داده و مجریان این طرح ها هم از تسهیلات بانکی ارزان قیمت با بازپرداخت طولانی مدت بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه استقبال عشایر از طرح های بوم گردی استان و این شهرستان ضعیف است، اظهار داشت: یکی از دلایل این کار تبلیغات ضعیف و عدم آگاهی عشایر از عواید اجرای این طرح ها است.
او گفت: با توجه به تجربیات موفق کسب شده در این زمینه در سایر مناطق عشایری کشور سود حاصل از اجرای طرح های بوم گردی اقتصادی تر از سود فعالیت های دامداری با نگاه به بیماری ها و تلفات دام برای عشایر است.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.