اخبار مرتبط

محمد رضا کرباسی روز چهارشنبه در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اردبیل افزود: در آیین افتتاح این همایش نمایندگانی از 10 کشور عضو اکو ، نمایندگان و سفیران 15 کشور و 100 مهمان خارجی حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه آیین افتتاح در دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود ،اظهار داشت : هدف از برگزاری این همایش گسترش همکاری های کشور های عضو اکو در حوزه سلامت گردشگری و نیز معرفی قابلیت های استان اردبیل در این بخش است .
کرباسی بیان کرد: از وزیران کشورهای عضو اکو و سفرای مقیم تهران و 25 مقام رسمی کشورهای مختلف برای شرکت در این همایش دعوت شده است.
معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد : برای برگزاری بهتر این همایش زیر ساخت های لازم با تشکیل شورای سیاست گذاری همایش فراهم شده است .
حسین پیر موذن رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: کشورهای عضو اکو از قابلیت فراوانی بویژه در حوزه گردشگری برخوردار هستند و تمامی کشورهای عضو تلاش می‌کنند تا شهروندان خود را به افزایش سفر و سیر و سیاحت ترغیب کنند.
وی بیان کرد: با توجه به هدف گذاری افزایش حضور تعداد گردشگران در کشورهای عضو اکو به نظر می‌‌رسد بیش از این می‌ توان مناسبات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و تقویت بخش گردشگری را گسترش داد.
به گفته وی ، اعضای اکو هم اکنون با حدود 450 میلیون نفر جمعیت و هشت میلیون کیلومتر مربع وسعت از امکانات طبیعی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری بی نظیری برخوردار هستند.
پیرموذن تاکید کرد که این همایش علاوه بر گسترش تعامل و مراودات اقتصادی کشورهای عضو اکو فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت های اقتصادی ، صنعتی و بازرگانی استان اردبیل است.
ایران ، ترکیه ، پاکستان ، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) می باشند.
7110/ 1257
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.