اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، اکبر نگاهی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه هفته جوان از 26 فروردین ماه شروع و تا اول اردیبهشت ادامه می یابد، افزود: از این تعداد 60 برنامه در مرکز استان و 320 برنامه در شهرستان های استان برگزار خواهد شد.
او اظهار داشت: امسال حدود 15 هزار نفر از جمعیت جوان استان در اجرای این برنامه ها مشارکت جدی خواهند داشت.
وی بیان کرد: در اجرای برنامه هفته جوان واگذاری امور طراحی و اجرای برنامه ها به نخبگان و تشکل های جوان و اجرای غالب برنامه های استانی و ملی توسط تشکل‌ های جوانان است.
وی از رونمایی سند جامع جوانان استان که در 10 فصل و با موضوعات مختلفی مانند آسیب های اجتماعی، حقوق جوانان، آگاهی اجتماعی، نشاط افزایی و ازدواج و تعالی تهیه شده خبر داد و اضافه کرد: سند جامع جوانان استان با همکاری و مشارکت اساتید دانشگاه و کارشناسان مجرب تهیه و تدوین شده است.
وی با بیان اینکه با توجه به حادثه سیل در نقاط مختلف کشور رویکرد برنامه‌های هفته جوان در سال جاری بر کمک به مردم سیل زده با برپایی جشن گلریزان قرار گرفت، ادامه داد: در جشن گلریزان کمک های مردمی به زندانیان جوان و هموطنان سیل زده جمع آوری خواهد شد.
نگاهی گفت: همچنین همزمان با هفته جوان طرح اشتغالزایی چمن مصنوعی با اعتبار سه میلیارد ریال از طریق ویدیو کنفرانس و ارتباط مستقیم با وزیر ورزش و جوانان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: برگزاری نشست های مختلف گفت و گو و پاتوق های فرهنگی ، برگزاری طرح هر جوان یک نهال، برگزاری کارگاه های توانمند سازی ، افتتاح نمایشگاه های کاریکاتور ، عکس و نقاشی، راه اندازی پیاده راه جوان ، برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی با موضوعات فرهنگی و مذهبی، برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از ازدواج و مشاوره های رایگان، رونمایی از موشن گرافی حوزه ازدواج و سبک زندگی و دیدار و تجلیل از مفاخر استان از جمله برنامه های هفته جوان در استان است.
وی غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا ، تجلیل از سرباز جوان ، تجلیل از مدیران، اندیشمندان، فعالان جوان، سمن های فعال و ورزشکاران برتر، برگزاری مسابقات ورزشی مانند کوهپیمایی، پیاده روی و دوچرخه سواری، برگزاری مسابقات مشاعره و آواز خوانی، برگزاری اردوهای گردشگری و بازدید رایگان از موزه ها، افتتاح و بهره برداری از خانه جوانان نمین و خلخال، برگزاری کارگاه های آموزشی کسب و کار و کار آفرینی، برگزاری کمپین همه با هم سینما، راه اندازی اتوبوس جوان و برگزاری با شکوه جشن اعیاد شعبانیه را از دیگر برنامه های هفته جوان در استان ذکر کرد.
وی اظهار داشت: تلاش می شود در هفته جوان طرح طولانی ترین زنجیره کتابخوانی جهان با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در استان اردبیل برگزار شود.
وی بیان کرد: امسال بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان ، استان اردبیل به لحاظ افزایش کمی تعداد سمن ها در کشور مقام اول را کسب کرده است.
74 سمن و سازمان مردم نهاد در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی در استان اردبیل فعال است ، بر اساس آخرین آمار بیش از 348 هزار نفر جوان 15 تا 29 ساله در استان اردبیل وجود دارد.
6130/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.