اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، اکبر بهنامجو در دیدار رحیم ژرفی رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اردبیل افزود: ظرفیت و توانمندی استان در تولید محصولات کشاورزی و صنعتی بی بدیل بوده و اجرای طرح های بزرگ آب و خاک در منطقه مغان و در نتیجه افزایش یک میلیون تنی این محصولات و گسترش صنایع تبدیلی فرصت های جدیدی برای توسعه استان فراهم کرده است.
وی بیان کرد: شرایط جدید می طلبد که از هم اکنون به فکر بازارهای جدید بویژه در کشورهای همسایه برای محصولات تولیدی استان بود و نقش وزارت امور خارجه در این زمینه بسیار مهم و اساسی است.
او تاکید کرد که دستگاههای اجرایی استان و نمایندگی وزارت امور خارجه در استان می بایست در راستای توسعه صادرات و نیز همکاری های مشترک فرهنگی با کشورهای همسایه بات هم همکاری و تعامل داشته باشند.
رحیم ژرفی رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل نیز در این دیدار بر گسترش تعامل و همکاری با دستگاههای اجرایی استان در راستای افزایش و تسهیل مراودات با کشورهای خارجی بویژه کشورهای همسایه تاکید کرد.
وی بیان کرد: فرصت های خوبلی برای گسترش همکاری های استان با کشورهای همسایه در بخش های گردشگری ، اقتصادی ، علمی و فرهنگی فراهم است و با استفاده از ظرفیت های موجود می توان در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی نیز اقدام های اساسی انجام داد.
6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.