اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، در این نشست علی علایی فرماندار پارس آباد مغان گفت که بهترین شیوه برای دست یابی به مطالبات اساسی در منطقه مغان حل مشکلات به صورت مشترک بوده و با همکاری سه فرمانداری حل بسیاری از این مشکلات تسریع می شود.
وی با اشاره به گرما و رطوبت مغان در شهرستان های پارس آباد، بیله سوارو گرمی مغان افزود: گرمای طاقت فرسای مغان در مقایسه با دیگر مناطق استان غیرقابل قیاس بوده و می بایست در زمینه تعرفه های برق در باره شهرستان های منطقه همانند مناطق گرمسیری کشور عمل شود.
علایی همچنین بر خرید تضمینی محصولات کشاورزی و تبادل نظر در زمینه دانش نوین کشاورزی و استفاده از تجربیات طرفین در راستای افزایش محصولات کشاورزی، مدیریت و تامین منابع آبی برای کشت دوم و زمینه سازی برای جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف صنعتی تاکید کرد.
علی بهشتی فرماندار شهرستان گرمی نیز گفت: لزوم بحث و تبادل نظر در حوزه گردشگری،هویت شناسی، توریسم درمانی، تغییر و توسعه الگوی کشت و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای جلوگیری از خام فروشی در منطقه ضروری است.
وی با اشاره به ظرفیت های مغفول مانده منطقه مغان بیان کرد: مغان منطقه ای با استعدادهای غنی اقتصادی و گردشگری بوده و در هیچ نقطه از ایران منطقه ای نیست که تولید کننده 33 نوع محصول کشاورزی، دارای خاک حاصلخیز کشاورزی،اقلیم طبیعی و موقعیت سیاسی ،اقتصادی، اجتماعی و اشتراکات فرهنگی منحصر بفرد با کشورهای همسایه بوده باشد.
حسن قبادی فرماندار شهرستان مرزی بیله سوار نیز در این نشست گفت: با وجود تولید محصولات استراتژیک و مهمی همچون گندم، بذر ذرت، جو، کلزا و دانه های روغنی و .. خام فروشی آنها خسارت و زیانی بزرگ برای منطقه بوده و می بایست در زمینه توسعه صنایع تبدیلی در منطقه اقدام اساسی صورت گیرد.
وی ظرفیت های گردشگری منطقه مغان را کم نظیر خواند و افزود: استعداد گردشگری مغان بویژه در زمینه عشایر، بوم گردی و فرهنگی غنی بوده و می تواند بعنوان ابزاری برای کمک به توسعه منطقه عمل کند.
فرماندار بیله سوار گفت: ظرفیت عشایر مغان یک فرصت بی نظیر و تمام نشدنی است که با عزم و اراده جدی فرمانداران منطقه قابل احیا و ترمیم است.
به گزارش ایرنا، در این نشست تسریع در اجرای پروژه های مشترک از قیبل جاده های ارتباطی ، منطقه آزاد، توریسم درمانی، مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و فرهنگی، پیگیری مطالبات و اجرای پروژه های مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
6016/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.