اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، دکتر علی اکبر شکارچی روز دوشنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: طرح استقلال اورژانس از بیمارستان امام خمینی این شهر با احداث یک باب ساختمان 2 طبقه با زیربنای 2 هزار و 900 متر مربع اجرا و عملیات اجرایی این پروژه در هفته سلامت آغاز خواهد شد.
او با بیان اینکه برای اجرای این پروژه مهم بهداشتی و درمانی 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان هزینه می شود، اظهار داشت: ساختمان اورژانس جدید با پیش بینی 23 تخت و همچنین ایجاد آزمایشگاه و سونوگرافی اورژانسی با هداف آزاد سازی فضای فعلی اورژانس در بیمارستان امام خمینی اجرا خواهد شد.
شکارچی گفت: با آزادسازی فضای اورژانس قبلی در داخل بیمارستان زمینه برای توسعه فضای بخش های نوزادان و دیالیز فراهم می شود.
او تخصیص بورسیه پزشکان متخصص در رشته های تخصصی مختلف با تعهد 12 ساله خدمت در خلخال را از جمله مزایای راه اندازی ساختمان مستفل اورژانس در این شهرستان اعلام کرد.
وی افزود: پزشکان متخصص این شهرستان از محل طرح تعهد 2 سال اول خدمت پزشکان متخصص فارغ التحصیل از دانشگاه در مناطق محروم و کم برخوردار تامین شده و این پزشکان پس از پایان 2 سال تعهد خود خلخال را ترک و هیچ اهرمی مانع از رفتن آنها از این شهرستان نیست.
دکتر شکارچی از راه اندازی پایگاه دوم فوریت های پزشکی خلخال خبر داد و گفت: این کار با هدt افزایش خدمات این بخش و نیز ارائه خدمت از سوی پایگاه دوم در زمانی که نیروهای پایگاه اول در حال انجام خدمت هستند، صورت می گیرد.
او از خرید و راه اندازی تجهیزات ماموگرافی و همچنین ام آر آی در بیمارستان خلخال خبر داد و افزود: با تلاش و پیگیری های صورت گرفته از سوی نماینده مردم منطقه در مجلس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مجوز واگذاری و راه اندازی هر 2 تجهیزات یاد شده از وزارت بهداشت و درمان اخذ و این تجهیزات در آینده نزدیک در بیمارستان این شهر راه اندازی می شود.
او اظهار داشت: برغم اینکه تجهیزات ام آر آی تنها به شهرستان های با جمعیت بیش از 200 هزار نفر تعلق می گیرد با توجه به استقلال دانشکده علوم پزشکی خلخال از دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ، وزارت بهداشت و درمان با تحویل تجهیزات ام آر آی به بیمارستان خلخال موافقت کرده است.
وی گفت: مشکل ناشی از اعمال تحریم های خارجی برای راه انداری امکانات ماموگرافی در مناطق مختلف کشور نیز با عقد قرارداد با یک شرکت ژاپنی حل شده و بزودی این تجهیزات در بیمارستان خلخال راه اندازی خواهد شد.
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی خلخال همچنین از ایجاد و راه اندازی 2 رشته جدید تحصیلی در دانشکده علوم پزشکی این شهرستان در سال جاری خبر داد و افزود: رشته کارشناسی تغذیه و فناوری سلامت بازار کار خوبی داشته و با جذب پنج عضو هیات علمی جدید در دانشکده علوم پزشکی راه اندازی می شود.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.