اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، غلامحسین بخت شاهی روز جمعه در بازدید از این جاده ارتباطی افزود: وضعیت فعلی جاده با وجود ناهمواری های بی شمار ناشی از برفروبی و نمک پاشی پاییز و زمستان سال گذشته برای تردد مسافران و گردشگران هر 2 استان گیلان و اردبیل خوشایند نیست و ترمیم خرابی های آسفالت سطح جاده در دستور کار این اداره قرار گرفته است.
وی گفت: مسیر اسالم - خلخال به طول 70 کیلومتر جزو محورهای فرعی مهم ، کوهستانی و گردشگر پذیر شهرستان تالش است.
او اظهار داشت: هر سال در کنار استقبال زیاد گردشگران از طبیعت بکر و جاده رویایی این منطقه ،شاهد تردد زیاد خودروها در این مسیر کوهستانی صعب العبور و برفگیر هستیم که این امر با وجود استمرار بارش های باران ، برف و کولاک و سقوط بهمن حساسیت عملیات راهداری را در این جاده صعب العبور چند برابر می کند.
بخت شاهی افزود: 47 کیلومتر از جاده ارتباطی اسالم - خلخال در حوزه استحفاظی شهرستان تالش واقع شده و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تالش برای نگهداری و حفظ آن اقدامات متعددی انجام می دهد.
او روکش آسفالت به طول 8 کیلومتر ، اجرای آسفالت رگلاژی به طول 15 کیلومتر ، خط کشی جاده به طول 62 کیلومتر ، نصب و استاندارد سازی علایم راهنمایی و رانندگی ، ریزش برداری بیش از هزار متر مکعب ، پاکسازی آبروهای کنار جاده ، برفروبی و پاکسازی جاده از برف ناشی از سقوط بهمن و بکارگیری900 تن مخلوط ماسه و نمک برای مقابله با پدیده یخ بندان را از اقدامات راهداری زمستانی این مسیر در حوزه گیلان ذکر کرد.
رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای تالش گفت: برغم تلاش های مداوم راهداران در ترمیم و لکه گیری نقاط آسیب دیده با استفاده از آسفالت سرد ، مصالح کوهی و مصالح رودخانه ای سردی هوا ، شرایط نامساعد جوی و تردد کامیون های حامل مصالح سنگی در این مسیر موجب شده تا عملیات ترمیمی دوام لازم را نداشته باشد.
شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل 2 راه ارتباطی استان های اردبیل و گیلان می باشد.
23 کیلومتر از مسیر 70 کیلومتری جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و 47 کیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.