اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سخاوت بیرامی روز پنجشنبه در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی خلخال افزود: با پوشش تحصیلی 100 درصدی مقطع ابتدایی وررودی مبادی بی سوادی در این مقعطع تحصیلی به صفر رسیده است.
وی بیان کرد: هم اکنون پوشش تحصیلی در مقطع پیش دبستانی این منطقه نیز به 82 درصد رسیده وتلاش می شود این پوشش در سال تحصیلی امسال همانند مقطع ابتدایی به 100 درصد برسد.
بیرامی اظهار کرد: در حال حاضر 94.8 درصد جمعیت این شهرستان با سواد و میانگین درصد باسوادی خلخال بالاتر از میانگین استانی و کشور است.
وی از افزایش 16 درصدی آمار قبولی آزمون های نهضت سوادآموزی این شهرستان در سال 97 در مقایسه با سال ما قبل خبر داد وگفت:40 درصد از شرکت کنندگان در کلاسهای نهضت سواداموزی نمره قبولی گرفتند در حالی که درصد قبول شدگان در این آزمون در سال ماقبل 24 درصد بود.
او علت ثابت ماندن آمار باسوادی جمعیت خلخال با وجود تلاش های صورت گرفته در سال های اخیر را مشکل پوشش دانش آموزان استثنایی ساکن در روستاهای دور دست این منطقه اعلام کرد.
بیرامی گفت: براساس قوانین جدید نهضت سواد آوزی، سن جمعیت تحت پوشش نهضت از 10 الی 79 سال در سال جدید به 10 الی 54 سال افزایش یافته که این امر می تواند در کاهش آماراندک جمعیت بی سواد منطقه مفید وموثر واقع شود.
در این جلسه فریدون بابایی فرماندار و رییس شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی خلخال نیز خواستار پیگیری مصوبات این شورا وتلاش برای ریشه کنی کامل بی سوادی در این شهرستان شد .
7119/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.