اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد خداپرست روز یکشنبه در جلسه ستاد نوروزی با اشاره به بازدید هزاران مسافر نوروزی از مناطق تحت حفاظت محیط زیست اردبیل در سال گذشته افزود: امسال نیز با فرا رسیدن تعطیلات شاهد حضور گسترده مسافران نوروزی و گردشگران در مناطق خواهیم بود.
وی مناطق تحت مدیریت این اداره کل را منطقه حفاظت شده نئور، منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال ، اثر طبیعی ملی سبلان، منطقه حفاظت شده مغان، سایت احیای مرال فندقلو ، سایت احیای آهوی دشت مغان و مناطق شکار ممنوع شورابیل اردبیل، انزان و گندیمن مشگین شهر، خروسلوی گرمی و مشکول کوثر و همچنین موزه تاریخ طبیعی اردبیل به عنوان مقصدهای گردشگران ذکر کرد.
وی بر لزوم همکاری معاونت ها و ادارات تابعه برای استقبال مناسب و راهنمایی مسافران ، انجام برنامه ‌های تنویر افکار عمومی و فرهنگ ‌سازی زیست محیطی با نصب بنر، پخش بروشور و توزیع کیسه های پارچه ای با پیام ها و توصیه‌ های زیست محیطی در مبادی ورود گردشگران تاکید کرد.
او افزود: آموزش از طریق صداو سیما و رسانه های جمعی و پخش برنامه‌ های رادیویی و تلویزیونی با معیارهای حفظ محیط ‌زیست از همکاری های مشترک حفاظت محیط زیست و صدا و سیما و رسانه های جمعی در تعطیلات نوروزی خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اینکه فروش و عرضه هرگونه آبزیان از جمله مار، سمندر و لاک پشت و سایر خزندگان و همچنین گیاه سنبل آبی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود، افزود: هماهنگی ‌های لازم با نیروی انتظامی، گمرکات و سازمان دامپزشکی استان برای نظارت دقیق تر و جلوگیری از ورود و خروج غیرمجاز و قاچاق گونه ‌های حیات وحش در مبادی ورودی و خروجی استان انجام شده است.
خداپرست گفت: گشت های ویژه پایش در ایام نوروز به منظور کنترل مراکز خدماتی، تجاری و صنعتی آلوده زا در شهرستان های استان اردبیل تشکیل شده است.
وی از مردم خواست هرگونه تخلفات تخریب ، تصرفات اراضی، آتش سوزی مناطق تحت مدیریت، شکار و صید غیر مجاز و همچنین فروش و عرضه آبزیان و حیوانات وحشی را به شماره تماس 87 الی33740085 و یا سامانه ارتباطات مردمی 1540 گزارش کنند.
6018/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.