اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ عوض شفیعی روز دوشنبه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: در حالی که در 11 ماه سال گذشته تلفات انسانی حوادث رانندگی در جاده های این استان 116 نفر بود این تعداد با 62 نفر افزایش امسال به 179 نفر رسیده است.
وی بیان کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته برای کاهش حوادث رانندگی در سال های گذشته ودست یابی نسبی به این هدف در سه سال گذشته، افزایش آمار تلفات انسانی در سال جاری دور از انتظار بوده است.
او اضافه کرد: با این وجود استان اردبیل در بحث آمار حوادث جاده ای همچنان رتبه 31 را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.
شفیعی از تشکیل شورای راهبردی تصادفات رانندگی در استان خبر داد و گفت: این شورا با هدف کاهش 50 درصدی آمارحوادث رانندگی راه اندازی و وظیفه تمام دستگاه های اجرایی استان در آن مشخص شده است.
وی با بیان اینکه عوامل متعددی در وقوع حوداث رانندگی منجر به فوت در استان نقش دارد، افزود: با وجود افزایش عوامل بازدارنده از جمله حضور ماموران پلیس راه، افزایش جریمه رانندگی، ارتقای سطح ایمنی راه ها ، نصب علائم راهنمایی و رانندگی کافی در جاده ها باز شاهد افزایش آمار تلفات انسانی در جاده های استان هستیم و خطای انسانی می تواند به عنوان یکی از عوامل مهم در وقوع این حوادث مطرح باشد.
اواضافه کرد: درحالی که در سال های گذشته شمال استان اردبیل بیشترین تلفات انسانی جاده ای را به خود اختصاص می داد اما آمار جدید نشان می دهد که حوادث رانندگی منجر به فوت در منطقه جنوب استان در حال افزایش است.
به گفته وی، امسال 18 نفر در حواث رانندگی جاده ای جنوب استان جان باخته اند که بیشترین آمار تلفات جاده ای این منطقه در جاده ارتباطی خلخال به فیروز آباد اتفاق افتاده است.
سرهنگ شفیعی از نصب و راه اندازی دوربین های هوشمند کنترل ثبت سرعت لحظه ای در 54 نقطه حادثه خیز استان اردبیل خبر داد وگفت: این کار جزیی از پروژه نصب 2 هزار دوربین کننترل سرعت در راه های کشور است که در استان بزودی اجرایی می شود.
وی اظهار کرد: نصب دوربین در سه نقطه از راه اصلی خلخال به فیروزآباد از جمله این نقاط است و انتظار می رود با راه اندازی این دوربین ها بخشی از مشکل مربوط به حرک با سرعت غیر مجاز رانندگان برطرف شود .
او مسافت طولانی محل وقوع حوادث رانندگی با بیمارستانهای بویژه در جاده اردبیل به سرچم را از جمله علل افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی دانست وگفت: در تلاش هستیم با راه اندازی 2 پایگاه فوریت های پزشکی وامداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر این مشکل را برطرف کنیم.
6016/7119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.