اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، اکبر بهنامجو پنجشنبه در جلسه تنظیم بازار استان افزود: در جریان تنظیم بازار؛ گوشت، مرغ ، خوراک دام و طیور باید با قیمت ارز مرجع به دست تولید کننده برسد تا مصرف کننده هم با قیمت مناسب در تهیه کالای اساسی مورد نیاز با مشکل مواجه نشود.
وی بیان کرد: تامین و تولید کالاهای اساسی و عرضه عادلانه بین مردم و نظارت بر نحوه توزیع توسط دستگاه های متولی می تواند از دغدغه مردم بکاهد.
بهنامجو گفت: به منظور ایجاد تعادل در بازار در رابطه با قیمت گوشت گوساله، گوسفند و گوشت مرغ باید نهاده های دامی وارداتی باحمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار تولید کننده قرار گیرد.
او افزود: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بویژه گوشت سفید و گوشت قرمز، توسط دستگاه های اجرایی ذیصلاح تعیین شده و تلاش ما این است که نهاده های دامی ارزانتر و بدون واسطه به دست تولید کننده ها برسد.
استاندار اردبیل افزود: در صورت تفویض اختیار و مسئولیت حمل، توزیع و نظارت کالاهای اساسی به خود استان، برخی اقلام که منشأ تولید داخلی و استانی دارند به آسانی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
رییس جلسه تنظیم بازار استان در مورد کسانی که نهاده های دامی را با ارز دولتی خریداری و به قیمت آزاد می فروشند، گفت: باید در اسرع وقت این موارد شناسایی و نظارت کافی بر چگونگی تامین اقلام اساسی و مورد نیاز صورت گیرد.
استاندار اردبیل میزان سرانه مصرف در استان را 11.5 تن اعلام کرد و گفت: استان اردبیل یکی از قطب های دامپروری محسوب می شود و به منظور تنظیم بازار 180تن لاشه گرم ، 20 تن منجمد گوسفندی و 34 تن تخم مرغ توسط دستگاه های متولی با قیمت مصوب دولتی توزیع شده است.
بهنامجو با بیان اینکه باید میزان مصرف و تولید نیاز سنجی شود گفت: انتقال دام در داخل استان و خرید و فروش برای مصرف داخلی بلامانع است و طبق مصوبه این کارگروه باید نظارت دستگاه های متولی افزایش یابد تا خدایی ناکرده مردم استان دچار مشکل نشوند.
وی از وجود بیش از250تن گوشت منجمد و گرم برای تنظیم بازار در استان خبر داد و افزود: باید با همکاری تمام دستگاه های متولی، استان اردبیل در تامین نیازهای اساسی الگوی سایر استان ها باشد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در تنظیم بازار باید حقوق تولید کننده و مصرف کننده رعایت شود،افزود:اگر تامین ارز مورد نیاز برای تامین نهاده های دامی به خود استان تفویض شود حقوق طرفین رعایت شده و قیمت کالاهای مصرفی نیز از قیمت مصوب پایین تر خواهد بود.
/6016/3006
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.