اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس تابش روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اردبیل افزود: دولت تدبیر و امید حمایت از صادرکنندگان را با هدف رونق اقتصادی در دستور کار دارد و یکی از کار های مهمی که وزرات صنعت ،معدن و تجارت پیگیری می کند اجرای دقیق مصوبات است تا بخشی از مشکلات موجود صادرکنندگان برطرف شود .
وی اظهار داشت: مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بسیار کار ساز است چرا که در این شورا علاوه بر بررسی مشکلات و موانع پیش رو ، راهکارهای لازم برای رونق تولید و تسهیل صادرات ارایه می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:بانک های عامل تسهیلات سرمایه در گردش را باید به موقع به تولیدکنندگان پرداخت و موانع پیش رو را برطرف کنند .
تابش با بیان اینکه پیمان‌سپاری ارزی، یکی از ابزارهای سیاست کنترل ارز است، افزود:تجار و بازرگانان مشکلات عمده ای در این ارتباط دارند ولی دولت تدابیری اتخاذ کرده که بر اساس این تدابیر تجار و بازرگانان تا سقف یک میلیون دلار از پیمان سپاری ارزی معاف شدند .
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حمایت از مراکز تجاری خارجی با اعمال مشوق های صادراتی را یادۀور شد و گفت: در مورد صادرات به ریال در استان های مرزی رایزنی های لازم صورت گرفته که امید است به نتیجه خوبی منجر شود .
وی واردات دام زنده و گوشت از آسیای میانه به اردبیل را ضروری دانست و اعلام کرد: واردات دام زنده از آسیای میانه به کشتارگاه اردبیل تصویب شده که می توان از این ظرفیت بصورت بهینه استفاده کرد .
در این جلسه مشکلات صادرات کالا از استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفت .
7110/ 1257
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.