اخبار مرتبط

عبدالحمید احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از انقلاب در تمام نقاط کشور اماکن ورزشی توسعه یافته و ورزشگاه های بزرگی همچون ورزشگاه نفت مشهد ، ثامن مشهد ، یادگار امام تبریز، پارس شیراز و ورزشگاه های 15 هزار نفری ، پنج هزار نفری و سه هزار نفری در استان های مختلف کشور احداث شده است.
وی اضافه کرد: دستاورد های انقلاب اسلامی در حوزه ورزش قابل مقایسه با دوره قبل از انقلاب نیست و آمارها رشد و پیشرفت قابل توجهی را در این زمینه نشان می دهد.
احمدی با اشاره به توجه ویژه به ورزش بانوان بیان کرد: در حوزه ورزش قهرمانی کسب افتخارات در بازی های المپیک، پاراالمپیک ، آسیایی و پارا آسیایی توسط بانوان قابل توجه است بطوریکه کسب مدال طلا در 8 دوره بعد انقلاب نسبت به 8 دوره قبل انقلاب 4 برابر رشد داشته است.
وی گفت: پیش از انقلاب تنها 4 مدال طلا توسط بانوان در این میادین کسب شده بود که این تعداد پس از انقلاب به 16 مدال طلا رسیده است.
قائم ‌مقام وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ایران در زمینه ورزش‌ قهرمانی بانوان به سطوح بالایی رسیده و اولین مدال المپیک بانوان در 2016 ریو کسب و در پارالمپیک در برخی رشته‌ها 8 بار قهرمان و نایب ‌قهرمانی نصیب ورزشکاران ایرانی شده است.
احمدی بابیان اینکه ارزش حجاب در مجامع ورزشی رواج یافته است، افزود: پس از انقلاب بانوان با حجاب و عفاف در میادین ورزشی حضور یافته و حجاب به‌عنوان ارزش در میادین ورزشی و در فدراسیون‌های بین‌المللی نهادینه شده است.
/6016/7110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.