اخبار مرتبط

حبیب ابراهیم پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه همکاری ها و تعاملات بین کشور ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری با بهره گیری از ظرفیت های پارک های علم و فناوری 2 کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفته است.
وی با اشاره به دیدار اخیر خود با رایزن اقتصادی ترکیه در ایران گفت: 'یاووز سلیم اوزون' ترکیه در این دیدار آمادگی کشورش جهت تسهیل فرآیندهای مرتبط با همکاری های حوزه فناوری بین دو کشور را اعلام کرد.
وی افزود: در این دیدار توانمندی های شرکت های مستقر در پارک فناوری اردبیل از سوی کارشناسان گزارش و فرایند های مرتبط با همکاری دو جانبه مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل همچنین اظهار داشت: در این دیدار ظرفیت پارک علم و فناوری این استان با هدف توسعه روابط و تعاملات اقتصادی 2 کشور در حوزه علم و فناوری تشریح و بر گسترش همکاری های بین المللی تاکید شد.
وی با اشاره به توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل، آمادگی این پارک را جهت توسعه تعاملات با تکنوپارک های کشور ترکیه در حوزه های انتقال تجربیات، انتقال فناوری، برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای مشترک، کمک به شکل گیری استارتاپ ها اعلام و خواستار تسهیل انجام فرآیندهای مرتبط با بهره گیری از ظرفیت سفارتخانه های طرفین شد.
پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار ، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه ها و سایر موسسات پژوهشی فعالیت می کنند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه ، افزایش ثروت و اشتغال در جامعه از طریق ایجاد و توسعه موسسات متکی بر فناوری است.
7110/ 1257
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.