اخبار مرتبط


لایحه بودجه 550 میلیارد تومانی شهرداری اردبیل و سازمان‌ها و مناطق تابعه در حالی تقدیم شورای شهر شد که این لایحه بوده نسبت به سال قبل 22 درصد رشد داشته است.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مراسم تقدیم لایحه بودجه سال 98 شهرداری اردبیل به شورای شهر در فرهنگسرای تازه تاسیس آل‌عبا در محله حسن‌آباد اردبیل برگزار و این فرهنگسرا با حضور امام جمعه اردبیل، مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و تحویل مردم منطقه شد.
در این مراسم که با حضور جمع کثیری از اهالی منطقه و روسای محلات ششگانه و اعضای شورای شهر برگزار شد، رئیس شورای شهر اردبیل با تبریک فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی حاصل جانفشانی‌های شهدای گلگون کفنی است که با اتکا به آموزه‌های دینی و اسلامی انقلابی عظیم را در جهان به وجود آوردند.
علیرضا پوستی ولایت فقیه و تداوم راه شهدا را دو راه اصلی بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام و خاطرنشان کرد: در سایه ولایت فقیه و پیروی از فرامین مقام معظم ایران امروز در اوج افتخار و صلابت است و همچنان این مسیر توفنده با حضور و مشارکت مردم در صحنه و ولایتمداری تداوم می‌یابد.  
وی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه شهرداری و سازمان‌ها و مناطق تابعه به شورای شهر اردبیل اصل اساسی در فعالیت شورای پنجم را تعامل و وفاق و همدلی اعضای شورای شهر در رسیدن آرمان‌های بلند شهری اعلام کرد و گفت: شورای پنجم شهر اردبیل در مسیر حرکت خود و مدیریت شهری وفاق و همدلی را محور کار خود قرار داده و معتقدیم نقدهای سازنده و منصفانه شورای شهر را به جایگاه اصلی خود که همان برآورده کردن مطالبات مردمی است می‌رساند.
رئیس شورای شهر اردبیل فعالیت کمیسیون‌های شورای شهر اردبیل را در راستای تحقق برنامه‌های شهرداری و شهرسازی یادآور شد و بیان کرد: ما در کمیسیون‌ها با کمترین تنش و بیشترین کار کارشناسی می‌کوشیم تا سیمای شهری را به بالاترین نقطه عمران رسانده و این میسر نمی‌شود مگر با همدلی و توافق اعضای شورای شهر که اکثر این افراد از نخبگان و پیشکسوتان و بزرگانی هستند که سابقه مدیریت شهری دارند.
پوستی اقدامات شورای شهر اردبیل را در راستای عمل به مصوبات کمیسیون‌ها مناسب ارزیابی و تصریح کرد: شورای شهر در بخش‌های مختلف عمران و توسعه شهری، بازگشایی معابر، افزایش فضای سبز و ... در کنار شهرداری اردبیل قرار دارد و همواره سعی داریم تا با نظرات و پیشنهادات کارساز شهردار را در این امر یاری کنیم.
وی اساسی‌ترین محور بودجه را برنامه‌ریزی در راستای عمران شهری، هدایت و دفع آب‌های سطحی داخل شهر، بهبود حمل و نقل، عبور و مرور شهری، تاسیسات حفاظتی، بهبود امور شهری، ایجاد اماکن و فضاهای تفریحی و توریستی، ایجاد تاسیسات شهری، توجه به درآمد پایدار شهری و ... دانست و افزود: بدون ایجاد درآمد پایدار شهری توسعه منطقه غیرممکن است و با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی ضروری است تا اعضای شورای شهر و شهرداری اردبیل در این راستا با تمام قوا وارد شده و جلوی کسری بودجه را به ویژه در بخش عمرانی بگیرد.
رئیس شورای شهر اردبیل از عدم توقف پروژه‌های عمرانی شهر اردبیل علیرغم کمبود اعتبارات در سالجاری خبر داد و بیان کرد: ما در هر معبر و کوچه‌ای شاهد فعالیت شهرداری در راستای اجرای طرح‌های عمران شهری هستیم و ما در کارهای عمرانی محدود به تابستان نشده و در تمام فصول فعالیت‌های عمران شهری تداوم دارد.
پوستی از تقدم کارهای فرهنگی در شورا و شهرداری بر کارهای عمرانی خبر داد و گفت: در حوزه فرهنگی نیز مجموعه شورا و شهرداری گام‌های اساسی را برداشته و روزبروز بر دامنه این فعالیت‌ها افزوده می‌شود.
ما ادامه داد: ما با پرهیز از نگاه تک بعدی در توسعه و عمران شهر آسایش و راحتی شهروندان را نیز در این راستا لحاظ کردیم و هر پروژه‌ای که در شهر بنا می‌شود جنبه‌های روانی و آرامش مردم را نیز در نظر گرفته است.
 
 
مرکز پژوهش‌های شورا راه‌اندازی می‌شود
رئیس شورای شهر اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به نگاه علمی شورای شهر اردبیل به طرح‌های عمران شهری اشاره و اظهار کرد: در این راستا شورای شهر پنجم برنامه‌های متعددی از قبیل ایجاد مرکز پژوهش‌های شورا را در دستور کار دارد چرا که معتقدیم بدون کار کارشناسی هر فعالیتی در بدنه شورا بی‌نتیجه خواهد بود و ضرورت دارد تمام تحرکات ما دارای پشتوانه علمی و عملی باشد.
پوستی گفت: شهر اردبیل دیگر محل آزمون و خطا نیست و زمان کارهای باطل در این شهر به سرآمده و نیاز داریم تا در هر برنامه‌ای که برای شهر اردبیل پی‌ریزی می‌کنیم پیوست علمی آن را نیز داشته باشیم.
وی به اهداف لایحه بودجه سال 98 اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهاد شهرداری اردبیل در متمم بودجه 97 توسعه متوازن و متعادل تمام نقاط شهری است و ما نیز در شورای پنجم شهر اردبیل با لحاظ قرار دادن این پیشنهاد شهرداری اردبیل وارد کار شدیم و در این زمینه با توجه به توسعه مناطق حاشیه شهر نسبت به ایجاد فرهنگسراها، گسترش فضای سبز، توسعه متوازن و ... توجهی ویژه داشتیم.
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: ما در توسعه شهر اردبیل نگاه یکسانی را به همه مناطق داریم و در مناطق کمتربرخودار شهر با ورود کارشناسی نسبت به ایجاد زمین‌های ورزشی محله‌ای با کمک و همراهی شهرداری اردبیل و ایجاد مکان‌های فرهنگی و ... اقدام کردیم.
در این جلسه لایحه بودجه سال 98 شهرداری اردبیل با مبلغ 5500 میلیارد ریال و با افزایش 22 درصدی نسبت به سال 97 تقدیم شورای شهر اردبیل شد تا با بررسی کارشناسی در صحن شورا از اوایل سال آینده شهرداری اردبیل فعالیت‌های عمران شهری خود را بر مبنای این بودجه آغاز کند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.