اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس کریمی ، شامگاه سه شنبه در نشست بررسی آخرین وضعیت ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی استان اردبیل افزود : ارگانها و دستگاههای اجرایی ذیربط باید در گذشته دقت لازم را برای تامین آب این دشت وسیع انجام می دادند تا در زمان حاضر شاهد این کاستی نبودیم.
وی چشم پوشی از آب حوزه قزل اوزن و ارس برای تامین آب مورد نیاز دشت اردبیل را ازجمله این بی دقتی ها در سال های گذشته ذکر کرد.
او همچنین تشریح کرد : برای ایجاد شهرک های صنعتی و انجام سرمایه گذاری های صنعتی مصمم هستیم اما در زمان حاضر مشکل در تامین آب مورد نیاز آنهاست که باید با همفکری و استفاده از تمام ظرفیت ها نسبت به رفع این کاستی در اسرع وقت اقدام شود.
او با بیان اینکه دولت موظف به تامین تمام زیرساخت های مورد نیاز در شهرک های صنعتی است، ادامه داد : برای تامین این نیازها در استان اردبیل با به کارگیری همه امکانات ، برنامه ریزی دقیق و استفاده از راهکارهای مناسب تمام توانمان را به کار گرفته ایم.
وی از ارگانهای ذیربط و متولیان امر خواست تکلیف افرادی را که در چندین سال قبل زمین هایی را برای ایجاد شهرک و یا ناحیه صنعتی دریافت اما تاکنون هیچ اقدامی در این ارتباط نکرده اند مشخص کنند.
سرپرست شهرک های صنعتی استان اردبیل نیز در این نشست گفت : سه تا چهار درصد آب تولیدی در این استان در بخش صنعت و بقیه در بخش کشاورزی مصرف می شود.
محمد اهلی کلخوران افزود : به خاطر آنکه رونق بخش صنعت به پیشرفت و توسعه در سایر بخش ها بطور موثر کمک می کند باید تدابیری برای اختصاص درصد زیادتری از آب در استان اردبیل برای مصرف صنعت اتخاذ شود.
وی گفت: شهرک ها و نواحی صنعتی به منزله واحدهای خصوصی نبوده و بلکه عام المنفعه می باشند و به همین لحاظ در ایجاد آنها مسایل مربوط به حفاظت محیط زیست و زمین های کشاورزی و منابع طبیعی بطور جدی مورد توجه قرار می گیرند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست راهکارهای ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی در نقاط مختلف استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادهایی در این زمینه ارایه شد.
در مجموع 25 شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل وجود دارد که 18 مورد از آنها فعال و هفت مورد غیرفعال است.
از مجموع 25 شهرک و ناحیه صنعتی موجود در استان اردبیل تعداد 14 مورد شهرک صنعتی و 11 مورد ناحیه صنعتی است.
از کل 14 شهرک صنعتی نیز هشت مورد دولتی و شش مورد خصوصی و از مجموع 11 مورد ناحیه صنعتی این استان نیز هشت فقره فعال و سه مورد غیرفعال می باشند.
6019/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.