اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، مصطفی کافی روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی نیر با بیان اینکه تربیت دانش آموزان حافظ قرآن کریم از مهم ترین برنامه های تربیتی وزارت آموزش و پرورش است، افزود: مشارکت دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش ، اداره کل اوقات و امور خیریه ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما در این زمینه نوید اجرای مطلوب این طرح را در مدارس استان خواهد داشت.
وی همچنین اظهار داشت: چون مبانی نظری تعلیم و تربیت در کشور بر اساس تعالیم قرآن و اسلام بنا شده و شکل ‌گیری و هویت‌ بخشی به دانش‌ آموزان نیز بر مبنای سه مولفه هویت ملی ، دینی و انقلابی متمرکز شده ، اوج شکل‌ گیری هویت اسلامی در مسابقات قرآن و عترت متجلی خواهد شد.
او از برگزاری مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز در شهرستان نیر خبر داد و گفت: این مسابقات بهار سال آینده با حضور 2 هزار نفر از دانش آموزان استان برگزار خواهد شد.
امام جمعه نیر هم در این جلسه گفت: برگزاری مسابقات قرآنی باعث می شود دانش آموزان با هدف قرآنی که همان تعلیم و تزکیه نفس در برابر پلیدی ها و زشتی هاست آشنا شده و در برابر تهاجم فرهنگی کشورهای بیگانه آگاه تر شوند.
حجت الاسلام میکائیل مقدسی افزود: قرآن برای تمام مسائل بشری طرح و برنامه دارد و استفاده عملی از این طرح ها باعث کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش اعتماد و امنیت در جامعه خواهد شد.
او به برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: برای برگزاری این مراسم برنامه ریزی شده و مسئولان و مردم پرشورتر از سال های دیگر مشارکت خواهند کرد.
224 هزار دانش آموز در سه هزار و 395 واحد آموزشی استان اردبیل مشغول تحصیل هستند.
7116/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.