اخبار مرتبط

دکتر قدرت اخوان اکبری روز پنجشنبه به ایرنا افزود: پذیرش دستیاری رشته های داخلی ، کودکان و بیهوشی در 2 سال گذشته قطعی شده و امسال نیز اخذ مجوز راه اندازی کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس توسط این دانشگاه انجام گرفته است.
وی بیان کرد: تلاش برای توسعه کیفی و کمی آموزش در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه دارد و اقدامات موثری برای راه اندازی دستیاری رشته های تخصصی رادیولوژی ، پوست و مو، قلب و عروق ، روانپزشکی و کارشناسی ارشد ژنتیک در دانشگاه در حال انجام است.
به گفته وی، همچنین تاسیس مرکز تحقیقات طب مکمل و آبدرمانی و رشته آبدرمانی در دوره تخصصی دستیاری برای اولین بار در کشور در این دانشگاه در دست پیگیری است که می تواند با گسترش گردشگری سلامت نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان ایفا کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: عقد تفاهم نامه توسعه آموزش علوم پزشکی و برنامه ریزی برای تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های ترکیه و جمهوری آذربایجان، پیگیری جذب دانشجوی بین الملل و راه اندازی آموزش مجازی علوم پزشکی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سال های اخیر می باشد.
دکتر اخوان اکبری با اشاره به ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی دانشگاه در 2 سال گذشته گفت: تعداد استاد تمام در دانشگاه از چهار نفر در سال 95 به 11 نفر در سال 97 افزایش یافته و هم اکنون دانشگاه با وجود تعداد 151 استادیار ، 39 دانشیار و 11 استاد در تربیت بیش از سه هزار و 300 دانشجو در رشته های تخصصی، کارشناسی ارشد، پزشکی، دندان پزشکی ، داروسازی و پیراپزشکی فعال است.
6016/3006
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.