اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر علی اکبر شکارچی روز شنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو افزود: در سال جاری برای خرید و نصب تجهیزات آزمایشگاه بهداشت محیط و اتاق پراتیک این دانشکده 17 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی گفت:هم اکنون 350 دانشجو در رشته های مامایی، پرستاری، کارشناسی بهداشت محیط و بهداشت عمومی در دانشکده علوم پزشکی خلخال مشغول به تحصیل بوده و بزودی چند رشته تحصیلی جدید به مجموع رشته های تحصیلی موجود این دانشکده اضافه خواهد شد.
او از افزایش اعضای هیات علمی دانشکده به 20 نفر درسال جاری خبرداد وگفت: با افزایش این تعداد و نیز تجهیز دانشکده علوم پزشکی ارتقا سطح علمی دانشجویان فراهم شده است.
شکارچی اظهار داشت: با استقلال دانشکده علوم پزشکی خلخال از دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اعتبارات ملی این دانشکده 40 درصد افزایش یافته و زمینه برای افزایش سطح خدمات ارایه شده به مردم منطقه فراهم شده است.
او اظهار داشت: 13 مرکز بهداشتی و درمانی و 63 خانه بهداشت روستایی با بهره مندی از 30 عضو تیم سلامت شامل 17 پزشک و 13 ماما در ارائه خدمات سلامت حوزه روستایی فعالیت دارند و تمام درمانگاه های مراکز بخش ها و دهستان ها از وجود پزشک مستقر بهره می برند.
شکارچی با بیان اینکه در نیمه اول امسال 40 میلیارد ریال برای معاینه ، درمان و ارائه خدمات سلامت حوزه روستایی شهرستان هزینه شد، گفت: این کار منجر به ارتقای سطح سلامت افراد در سنین مختلف در محیط های روستایی منطقه شد.
در این مراسم برنامه های متنوع وشادی اجرا و از دانشجویان واساتید نمونه دانشکده علوم پزشکی خلخال تجلیل شد.
6016/7119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.