اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، دکتر اسحق رسولی رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در حاشیه این افتتاح به خبرنگاران گفت: برای راه اندازی مرکز تحقیقات انرژی از یک سال گذشته پیگیری های لازم انجام شد و امروز شاهد افتتاح این مرکز در دانشگاه ازاد اسلامی اردبیل هستیم .
وی اظهار داشت:با توجه به وجود ظرفیت های بالقوه علمی و همچنین قابلیت های اقلیمی و منطقه ای ،ایجاد مرکز تحقیقات انرژی در استان اردبیل در دستور کار دانشگاه آزاد قرار گرفت و پس از پیگیری های مستمر و طولانی مجوز راه اندازی این مرکز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در شهریور ماه سال جاری صادر شد .
رسولی گفت: سیاست دانشگاه آزاد از راه اندازی این مرکز ورود به موضوعات راهبردی کشور و توسعه پایدار وابسته به انرژی است .
وی ادامه داد: تمام هجمه های دشمن به ایران ناشی از وجود امکانات و ذخایر انرژی است و برای اینکه جلوی این هجمه ها گرفته شود باید از این انرژی به نحو احسن استفاده شود .
وی بیان کرد: این مرکز مکان خوبی برای تحقیقات کاربردی است و دستگاه های اجرایی استان می توانند نیاز های تحقیقاتی را در این مرکز تامین کنند .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ادامه داد: همچنین با فعالیت این مرکز استان اردبیل می تواند در تحقیقات علمی و راهبردی و در تراز ملی و بین المللی پیشگام شود .
فرهنگ سازی استفاده از انرژی های تجدید پذیر ،شناسایی ظرفیت های استان اردبیل در زمینه انرژی های تجدید پذیر ،ترویج راهکار های بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی،اجرای پروژه های انرژی در سطح استانی و ملی ،بومی سازی با سازمان های مختلف دولتی و خصوصی شهر ک های صنعتی و شهرداری ها و استفاده از ظرفیت کشاورزی از جمله راهبردهای کلی مرکز تحقیقات انرژی است .
7110/ 1257
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.