اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: از دولت و مجلس می خواهم در میان کالاها روی کالاهای اساسی تمرکز کنند، مردم ما قانع بوده و اگر در خصوص کالاهای اساسی قیمت‌ها تعدیل شود ملت ما راضی می ‌شوند.
وی بیان کرد:برای رسیدن به تعدیل می بایست زمینه تولید و عرضه بیشتر محصولات با دادن تسهیلات فراهم شده و روند تولید و عرضه از کارخانه ، بازارمصرف تحت کنترل و نظارت قرار گیرد.
آیت الله عاملی اظهار داشت: اگرمشکل وجود دلال‌ها ، روند تولید و توزیع است همه اینها راهکار دارد؛ دولت محترم با اعطای تسهیلات ارزان قیمت به بخش تولید بویژه در بخش کالاهای اساسی بر‌احتی محصولات ارزان قیمت تولید و به تعاونی‌ها و فروشگاه‌های دولتی تزریق کرده و می تواند کمر قیمت را بشکند.
خطیب جمعه اردبیل گفت: رئیس مجلس در مصاحبه این هفته گفت؛ «سود بالای بانکی مخل اقتصاد کشور است»، این اظهارات از رئیس مجلس پذیرفته نیست چون تصویب قانون دست مجلس است، مجلسی که در غوغای اقتصادی اخیر نتوانست حتی یک طرح ارائه کند و آب روی آتش بریزد، حداقل در این خصوص اقدام کند.
آیت الله عاملی همچنین با اشاره به اینکه دولت محترم برای پایان دادن به اعتراضات خوزستان، یک ماه از مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شوش را به حساب آنها واریز کرد، گفت: در این چهل سال یک سیئه مدیریتی در کشور هزینه سنگینی بر کشور و حیثیت جهانی ملت ما تحمیل کرده است، وقتی بحران تدریجا خود را نشان می دهد مسئولان دست به کار نمی‌شوند و وقتی بحران به اوج می‌رسد و معترضین به خیابان‌ها می ریزند براحتی بحران را حل می‌کنند.
وی افزود: شما که حقوق معوقه چند ماه را پرداخت کردید و قادر به پرداخت بودید چرا بعد از اعتراض و بی‌آبرویی کشور در دنیا این کار را کردید؟ همین ماجرا الان در حال شکل‌گیری در نیروگاه اردبیل است، حقوق کارگران به تاخیر افتاده اما مسئولان منتظر هستند که به نقطه بحران برسد تا فورا دست بکار شوند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها به سفر رییس بنیاد مستضعفان به شهرستان گرمی اظهار داشت: اجرای طرح قلعه توسط این بنیاد ارتقای شاخص‌های شهرستان در کلیه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در پی دارد.
وی افزود: راه‌اندازی گروه‌های توسعه روستایی، تشکیل صندوق‌های آبادانی و پیشرفت، راه‌اندازی واحد دامداری از نژاد وارداتی و بومی کردن آن، راه اندازی کارخانجات صنایع تبدیلی با مشارکت سرمایه‌گذاران، تاسیس شعبه بانک سینا برای اعطای وام وتسهیلات را از جمله این طرح ذکر کرده و بیان کرد: بنیاد در قدم اول 15 میلیارد تومان برای شروع کار اختصاص داده است.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: جرج بوش پدر از جمله کسانی بود که آرزو کرده بود سقوط جمهوری اسلامی را ببیند اما خودش به داستان‌ها ملحق شد.
/6016/7110
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.