اخبار مرتبط

بشیر خالقی روز چهارشنبه در آیین واگذاری 141 قطعه زمین مسکونی از سوی بنیاد مستضعفان به محرومان بخش فیروز کوثر افزود: در حال حاضر 60 درصد جمعیت شهرستان کوثر مهاجرت کردند و در صورت تداوم روند کنونی شیرازه 101 روستای این شهرستان از هم می پاشد .
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان و مردم مناطق شهری منطقه باید امکانات لازم در ارتباط با توسعه ،عمران و اشتغال فراهم شود.
خالقی بیان کرد: راه نجات روستاها اشتغال و کارآفرینی با سرمایه گذاری بخش خصوصی است .
وی اصلاح جاده های روستایی را ضروری دانست و گفت: میزان آسفالت روستاهای خلخال و کوثر بطور متوسط 20 درصد بوده در حالی که متوسط کشوری 50 درصد است .
نماینده خلخال و کوثر با اشاره به تعطیلی کارخانه نئوپان خلخال گفت: تعطیلی این کارخانه برازنده بنیاد مستضعفان بعنوان متولی آن نیست.
وی درباره تامین حقابه قزل اوزن اضافه کرد : وزارت نیرو ‌باید در این مورد بی توجهی را کنار بگذارد.
نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: راه خلخال به پونل در استان گیلان پس از گذشت 60 سال از آغاز عملیات اجرایی همچنان ناقص و غیرقابل استفاده در فصول سرد سال است.
وی افزود: در حالی که این راه به عنوان قدیمی ترین پروژه وزارت راه و شهرسازی از سال 1337 آغاز و بهره برداری از آن بدون برگزاری مراسم افتتاح از چند سال پیش آغاز شده ، وجود نواقص زیاد در طول مسیر و واقع شدن گردنه های برف و بهمن گیر و رانش کوه مانع از استفاده دایمی و تمام فصول سال مسافران شده است.
خالقی گفت: 10 کیلومتر از مسیر این جاده بدون احداث تونل و یا امکانات گالری و بهمن گیر قابل اصلاح و استفاده در فصول سرد سال نیست و سالانه هزینه های کلانی صرف اصلاح و مرمت بخش رانشی راه و نیز آسفالت تخریب شده از بارش های سنگین برف و سقوط بهمن برای این مسیر می شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر این مسیر به علت بارش باران ، جاری شدن سیل و تخریب بخشی از بدنه یک پل در داخل حوزه استحفاظی استان گیلان از یک ماه پیش بر روی خودروها مسدود شده و اگر عملیات ترمیم و بازسازی پل نیز تمام شود با توجه به واقع شدن در فصول سرد سال با اولین بارش برف این جاده با هدف پیشگیری از هرگونه حوادث ناشی از سقوط بهمن این جاده بر روی خودروهای عبوری مسدود خواهد شد.
7110/ 1257
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.