اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فریدون بابایی در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود:ایجاد سرعت گیرهای فاقد مجوز کمیسیون ایمنی راه های استان اردبیل که بصورت یک طرفه و بدون لحاظ نظر شورای ترافیک شهرستان و استان ازسوی پلیس راه اردبیل به سرچم در سطح این جاده ایجاد شده مورد اعتراض مردم است.
وی اظهار داشت:با توجه به اینکه ایجاد چندین سرعت گیر غیر استاندارد در مسیر عبور خودروها خود عامل ایجاد حوادث رانندگی ناخواسته ناشی از ترمزهای ناگهانی در این مسیر شده است جمع آوری انها از ادامه وقوع این گونه حوادث در این مسیر اصلی و پرتردد خلخال به اردبیل و تهران جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه د اد: قبل از افتتاح این جاده اصلی و تازه احداث شهرستان تمامی علائم هشدار دهنده ،بازدارنده از سرعت و سایر علائم مورد نیاز برای راهنمایی و هدایت رانندگان خودروهای عبوری با نظر پلیس راه استان اردبیل در این مسیر از سوی ادارات کل راه وشهرسازی و راهداری و حمل ونقل جاده ای نصب شده است .
فرماندار خلخال با اشاره به قرار گرفتن در فصل سرما و آغاز بارش های برف در طول مسیرهای برف گیر این شهرستان خواستار حضور مستمر مامورین پلیس راه در مسیر همواره برف گیر خلخال به اسالم شد .
بابایی گفت: در سال های گذشته ممنوعیت تردد کامیون های با وزن بیش از10 تن و تریلی در این مسیر از سوی شورای ترافیک شهرستان پیشنهاد و از سوی پلیس راه اجرا می شد که انتظار اعضای شورای ترافیک اجرای مجدد این پیشنهاد در زمستان امسال برای جلوگیری از تردد این گونه وسایل نقلیه سنگین و وقوع راه بندان های ناشی از توقف آنها در طول این مسیر و پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی ناخواسته در مسیر کم عرض این جاده منتهی به استان گیلان است .
محمد قربانی رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای خلخال هم گفت:راه خلخال به فیروزاباد با مشخصات فنی یک راه اصلی با عرض اسفالت12 متر و بسیار ایمن طراحی ، احداث وبهره برداری شده و قبل از بهره برداری از این مسیر همه علائم هشدار دهنده ،بازدارنده از سرعت های غیر مجاز و علائم ایمن ساز جاده نصب وراه اندازی ونیازی به ایجاد ده ها سرعت گیر در طول این مسیر ایمن نیست.
7119/ 1257
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.