اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، دکتر اسحق رسولی روز سه شنبه در جمع اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی افزود: تعدادی از واحدهای دانشگاهی برای جذب دانشجو از کشورهایی که به لحاظ فرهنگی و مذهبی قرابت داشته و به لحاظ سیاسی روابط خوبی دارند، می توانند همکاری های علمی و تبادل دانشجو داشته باشند.
او بیان کرد: سیاست جدید دانشگاه بر این اصل استوار است که از صرف آموزشی بودن خارج شده و بر محور کارآفرینی، فناوری و پژوهش حرکت شود و یکی از کارهای خوبی که در حوزه پژوهش انجام شده افتتاح برنامه پایش یکپارچه شبکه پژوهش است.
وی اظهار داشت: 40 مساله در کشور شناسایی شده که مساله ها به مسائل ریز شکسته شده و در سامانه اعلام می شود و اعضای هیات علمی موضوعات پژوهشی را از بین آنها انتخاب می کنند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم موضوعات پایان نامه را از آن استخراج می کنند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل همچنین گفت: این واحد علمی در این استان نیز مسائل و چالش ها را بررسی کرده و در برطرف کردن آنها نقش فعالی خواهد داشت.
رسولی افزود: در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و تثبیت رشته ها نیز تلاش شده و رشته های جدیدی در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی تصویب شده که از سال آینده در این رشته ها دانشجو جذب می شود.
وی گفت: سه مرکز تحقیقاتی انرژی، آب و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل زمینه های خوبی هستند که همکاران علمی در آن فعالیت کنند.
او افزود: طرح های ارزش افزایی در دانشگاه در حال انجام است که باعث کارآمد شدن نقش توسعه ای دانشگاه می شود و پاداش های مادی هم پرداخت می شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه اندازی مراکز تخصصی از جمله آموزشگاه آزاد زبان انگلیسی، کلینیک روانشناسی و مرکز سنجش سلامت را از کارهای مهم واحد اردبیل برای خلق ارزش ذکر کرد.
6018
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.