اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسحق رسولی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این همایش تازه ترین پیشرفت و دست آوردهای ایران و جهان در زمینه تولید داروهای دیابت، اقدام های پیشگیرانه انجام شده در ارتباط با شناسایی و درمان بیماران دیابتی ارایه و همچنین مرکز ستاد ملی جایگزینی شیرین کننده های طبیعی به جای شکر در اردبیل گشایش می یابد.
وی از دیابت به عنوان یک بیماری خطرناک و در عین حال خاموش یاد کرد که بیش از 70 درصد افراد از ابتلای خویش به این بیماری خبر ندارند.
وی آگاهی های عمومی مردم در ارتباط با شناخت بیماری دیابت و راههای مفید و موثر پیشگیری و درمان آن را در کاهش تعداد جمعیت مبتلایان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نقش رسانه های گروهی در این زمینه غیرقابل انکار است.
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابت ایران نیز در یک گفت و گوی تلفنی مستقیم با خبرنگاران حاضر در این نشست از دیابت به عنوان یک بیماری خطرناک یاد کرد که هزینه های فراوانی را برای مردم و دولت تحمیل می کند.
دکتر شکور امیدی افزود: از دیابت به عنوان ام الامراض یاد می شود که افراد مبتلا در صورت عدم اطلاع از بیماری خود و درمان نشدن به موقع به عوارض خطرناک ازجمله زخم های پیش رونده، قطع اعضا ،نارسایی کلیه ،کوری چشمان ،لاغری ،ناراحتی های قلبی، ناتوانی های جنسی و دهها بیماری دیگر گرفتار می شوند.
او با بیان اینکه حدود 10 درصد یعنی معادل هشت میلیون نفر از جمعیت ایران به این بیماری مبتلا هستند، ادامه داد : انجمن بیماری دیابت ایران توانسته تاکنون حدود سه میلیون نفر از این افراد را شناسایی و خدمات لازم را به آنان ارایه کند.
وی شعار این انجمن را اطلاع از میزان قند خون افراد با یک آزمایش ساده ذکر و یادآوری کرد: همایش روز جهانی دیابت که همه ساله در تهران برگزار می شد امسال برای اولین بار به همت دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در خارج از پایتخت برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: مباحث گوناگون ازجمله تازه ترین دست آوردهای ایران و جهان در ارتباط با دیابت در این همایش عرضه شده و در زمینه زخم های خطرناک بیماران دیابتی مباحث مفیدی ارایه خواهد گردید.
امیدی با اشاره به نقش تغذیه سالم در پیشگیری و درمان بیماری دیابت یکی دیگر از مباحث این همایش را تهیه مواد خوراکی بدون قند و بی ضرر از فروشگاههای سلامت برای افراد مبتلا به قند خون ذکر کرد و گفت: در این همایش همچنین از دست آوردهای دانشگاه آزاد اردبیل مربوط به داروها و خوراکی های گیاهی موثر در پیشگیری و درمان دیابت پرده برداری خواهد شد.
6019/6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.