اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در سفر به خلخال و نشستی با امام جمعه این شهر افزود: رشد 2 برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف اقتصادی استان در حالی است که وضعیت اقتصادی کشور و تورم موجود در سرمایه گذاری های مختلف بخش خصوصی در سراسر کشور سایه انداخته است.
وی با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی کشور درصد ریسک پذیری سرمایه گذاران بخش خصوصی برای راه اندازی واحدهای اشتغال زا بسیار بالا است، اظهار داشت: وضعیت نه چندان خوب اقتصادی نه تنها موجب عقب نشینی سرمایه گذاران استان اردبیل نشده بلکه در بسیاری از موارد زمینه تشویق تعداد زیادی از سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در مناطق مختلف این استان را فراهم کرده است.
استاندار اردبیل همچنین گفت: با هدف تسهیل در سرمایه گذاری استان در حال حاضر حذف بروکراسی اداری و انجام امورات اداری سرمایه گذاران توسط دستگاه های اجرایی استان در دستور کار قرار گرفته است.
بهنامجو افزایش تسهیلات بانکی پروژه گردشگری هتل 5 ستاره ازناو از 20 میلیارد به 60 میلیارد ریال ، ارائه تسهیلات لازم برای خرید تجهیزات تله سیژ تفرجگاه اندبیل از خارج از کشور در کنار حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی این شهرستان را نمونه ای از تلاش های صورت گرفته در روان سازی مسیر سرمایه گذاری در این منطقه ذکر کرد.
او افزود: با اجرا و تکمیل پروژه تله سیژاندبیل با تکنولوژی و فناوری روز دنیا علاوه بر استفاده علاقه مندان به رشته مفرح اسکی در فصول سرد سال ، امکان بهره مندی گردشگران از تله سیژ اندبیل در تمام فصول سال فراهم خواهد شد.
امام جمعه خلخال نیز در این نشست با تقدیر از توجه خاص استاندار اردبیل به این منطقه و سفرهای متعدد وی به این شهرستان گفت:خدمت به مردم واجب تر از انجام مستحبات دین است.
حجت الاسلام کریم اسدی افزود: مردم این شهرستان بیشتر از سایر مناطق کشور مستحق ارائه خدمات دولتی هستند. وی اظهار داشت: تلاش برای جلب نظر سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد فرصت های شغلی در این منطقه نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم از جمله ارتقای ایمنی راه های ارتباطی و سایر زیرساخت های مورد نیاز برای این کار است.
وی با اشاره به ادامه روند مهاجرت از این شهرستان برای کار یابی در مناطق دیگر کشور گفت: امید بستن به سرمایه گذاری بخش خصوصی که بیشتر دنبال منافع مالی است برای حل مشکل ریشه دار بیکاری در این منطقه کافی نیست و انتظار از دولت نیز راه اندازی واحدهای تولیدی اشتغال زا برای توقف روند مهاجرت و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله بیکاری و اعتیاد در این شهرستان است.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.