اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز سه شنبه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: مصوبات شورای آرد و نان از سوی دستگاه های اجرایی باید دقیق اجرا شده و نظارت بر عملکرد نانوایان تشدید شود.
او گفت: نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی عضو کارگروه ساماندهی آرد و نان در کنار فعالیت های نظارتی و بازرسی بر بازار و نانوایی ها از وظایف مهم اداره تعزیرات حکومتی است که به این وظیفه بدرستی عمل نمی شود.
وی اظهارداشت: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان یک تشکیلات قانونی غیردولتی مردم نهاد باید فعال شده و در حمایت از حقوق مصرف کنندگان تلاش کند.
فرماندار خلخال افزود: چشم پوشی از تخلف مکرر یک واحد نانوایی که بصورت خودسرانه اقدام به افزایش نرخ نان و تحریک سایر نانوایی ها برای گرانفروشی می کند قابل قبول نبوده و تشویق نانوایان فعال در کنار اعمال جرایم قانونی برای نانوایان متخلف و ناکارآمد ضرورت دارد.
وی گفت: فعال شدن انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خلخال به عنوان یک نهاد غیردولتی قانونی می تواند به امر پخت کیفی نان در این شهرستان کمک کند.
بابایی اظهار داشت: در حالی که انتخابات این انجمن از مدت ها پیش برگزار و اعضا و مدیرعامل آن مشخص شده اند تاکنون فعالیتی از این تشکیلات مردمی و حضور در جلسات شورای آرد و نان و یا کمیسیون نظارت شهرستان دیده نشده است.
فرماندار خلخال با بیان اینکه بسیاری از مشکلات طرح شده در چرخه تولید نان در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال در حیطه اختیارات اتحادیه آرد و نان است، اظهار داشت: جمع آوری و لغو پروانه نانوایی های غیر فعال از جمله وظایف مهم این اتحادیه بوده و نیازی به طرح و پیشنهاد در این جلسه و اخذ موافقت اعضای آن ندارد.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.