اخبار مرتبط

عبدالرحمن روحی روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری اردبیل با شاره به این که مطالعات اولیه و نحوه بازآفرینی
این محلات انجام شده ،افزود: بازافرینی محلات در شهرهای مختلف تفکیک شده و در اردبیل 20 محله ،مشگین شهر 12 محله ،پارس آباد 11 محله و خلخال هفت محله بعنوان ناکارآمد شناسایی شده است.
وی ادامه داد : درحوزه بازآفرینی اهدافی را در زمینه ارتقای زندگی ساکنان در محلات هدف نظیر مناطق دارای بافت تاریخی و فرسوده، بافت ناهمگون شهری همچون پادگان‌ها، کارخانه‌ها و سکونتگاه‌های غیررسمی دنبال می شود.
وی با بیان اینکه هزار و 145 هکتار از مساحت استان اردبیل را سکونتگاه غیررسمی و بافت ناکارآمد شهری تشکیل می‌دهد، افزود: در سه سال گذشته با تشکیل جلسه ستاد ملی بازآفرینی با حضور مسئولان کشوری، استاندار اردبیل، مدیرکل راه و شهرسازی و فرمانداران شهرستان‌های مختلف موفق شدیم مهمترین مصوبه آن یعنی تخصیص یک ردیف بودجه اعتباری برای جبران عقب‌ماندگی و توسعه متوازن شهرهای استان را با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی در استان اردبیل کسب کنیم.
رییس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل از اجرای مدل توانمندسازی با رویکرد توسعه کسب و کار خرد در محلات هدف به صورت آزمونه (پایلوت) کشوری خبر داد و گفت: پیش‌بینی و پیش‌نگری از گسترش سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرهای استان اردبیل با هدف توسعه روستاهای پیرامون شهرها به عنوان پایلوت ملی در این استان اجرایی شده است.
براساس امارهای موجود 963 هکتار مساحت اردبیل ،248 هکتار مساحت پارس‌آباد، 95 هکتار مساحت مشگین‌شهر و 84 هکتار مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.
7110/ 1257
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.