اخبار مرتبط

دبیر موسسه پیشگامان زندگی نوین از آغاز فعالیت اولین موسسه مردم نهاد جوانان استان اردبیل در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی خبر داد. 
سیدجواد میرجوادخانی در گفت‌و‌گو با ایسنا، گفت: جمعی از جوانان دغدغه مند و نیک اندیش شهر دست به دست هم دادند و موسسه ای با رویکرد اجتماعی با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی را تاسیس کردند. 
وی افزود این اولین موسسه ای است که از وزارت ورزش و جوانان(اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل) در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی در استان اردبیل موفق به کسب پروانه فعالیت شده است. 
میرجوادخانی با اشاره به ظرفیت های بی بدیل موسسات مردم نهاد و نقش این موسسات در بدنه جامعه به جهت ترویج فرهنگ و مسائل اجتماعی در جهت افزایش آگاهی و فرهنگ مردم، هدف از تاسیس این موسسه مردم نهاد را ترویج آداب و رسوم سبک زندگی ایرانی اسلامی دانست. 
وی خاطر نشان کرد: امروزه به دلیل شرایط خاص جامعه و برخی بدعت ها و فرهنگ های غلط زندگی که به دور از سبک زندگی گذشته گان و نیاکانمان می باشد به ترویج سنت های حسنه و جاریه ماندگار در بین مردم مورد تاکید است. 
دبیر موسسه مردم نهاد پیشگامان زندگی نوین افزود: امروزه مهمترین عامل بالا رفتن سن ازدواج را برخی سنت های غلط در بین مردم عنوان کرد و افزود: امروزه حتی برخی مراسمات و برنامه ها در زندگی مردم ما رواج دارد که نه ریشه اسلامی و نه ایرانی دارد. 
میرجوادخانی در ادامه به اساسنامه موسسه اشاره کرد و افزود: استفاده از اساتید مجرب دانشگاهی و فعالین اجتماعی و مسئولین محترم در برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی و دوره های دانش افزایی جوانان، برگزاری نمایشگاه برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و مهارتهای زندگی در بین آحاد جامعه، تهیه گزارش از وضعیت زندگی اسلامی ایرانی جوانان استان و ارائه آن به مراجع مربوطه،  اطلاع رسانی و اگاهی بخشی زندگی اسلامی و ایرانی در بین جوانان و آحاد جامعه از طریق ایجاد سایت ،گاهنامه ،بروشور و شبکه های اجتماعی و تولید محصولات فرهنگی و سمعی بصری اعم از پوستر، نماهنگ، کاریکاتور، عکس، فیلم در راستای تقویت و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی،  تشکیل کمیته و کارگروه های تخصصی و نشست های گفتگو در محلات با موضوع ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی،  برگزاری جلسات، جشنوارها، همایش ها - سمینار و نشست های تخصصی در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی ، زندگی پایدار و ازدواج آسان،  برگزاری کارگاههای آموزشی سبک زندگی اسلامی و ایرانی در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و ایجاد بانک اطلاعاتی اطلس آسیب های فرهنگی و اجتماعی برای مناطق اردبیل جهت ایجاد عملیات منسجم و هماهنگ فرهنگی اجتماعی از اهم برنامه های این موسسه در چشم انداز آینده می باشد. 
دبیر موسسه مردم نهاد تاکید کرد: برگزاری برنامه ها به همت مسئولین و حمایت آنها نیاز دارد تا بتوان باری که بر روی دستگاه های اجرایی در مورد امورات فرهنگی و اجرایی است از آن کاسته شود. 
میرجوادخانی در ادامه به آمادگی این موسسه برای همکاری با دیگر موسسات مردم نهاد و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و عموم مردم اشاره و خاطر نشان کرد: مطمئنا مردمی بودن و از بتن و متن مردم بودن این موسسات از جمله امتیازات بشار می رود که این خود باعث می شود شور و شکوه خاصی به برنامه ها داده شود. 
وی در پایان به برنامه های این موسسه برای سال ۹۷ اشاره کرد و افزود : امسال برنامه های متنوعی در حوزه خانواده، ازدواج، اجرای کارگاه ها، دوره ها، جشنواره و همایش ها در استان اردبیل خواهیم داشت.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.