اخبار مرتبط

حسین نجف ‌زاده روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: ماموران این اداره کل با بررسی سه پرونده مجزا پی بردند که در آن افراد متخلف با خرید غیر مجاز طلای خارجی 14 عیار از اتباع جمهوری آذربایجان و ذوب، آن را به نام طلای 18 عیار استاندار ایران عرضه می کردند.
وی اظهار داشت: در یکی از این پرونده ها که چهار متهم داشت بیش از چهار کیلو 655 کیلوگرم طلا ضبط و کشف شده و متهمان آن به پرداخت 34 میلیارد و 596 میلیون و 810 هزارو 700 ریال جریمه محکوم شدند.
وی بیان کرد: در یکی دیگر از پرونده ها با بررسی اوراق و مدارک به دست آمده توسط کارشناسان و افراد خبره مشخص شد قاچاقچیان در سال های اخیر هزارو 500 کیلو طلا به این طریق قاچاق کرده است.
وی ادامه داد: متهمان این پرونده که 2 نفر بودند نیز به چهار هزارو 813 میلیارد و 254 میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
نجف زاده گفت: متهمان پرونده دیگری نیز که 600 کیلو گرم به این روش طلا قاچاق کرده اند هزارو 925 میلیارد و 301 میلیون و 600 هزار ریال جریمه نقدی شده اند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل افزود: احکام صادر شده در مرحله ابلاغ به متخلفان و محکومان بوده و آنها ظرف 20 روز پس از ابلاغ می توانند نسبت به رای صادر شده اعتراض کنند تا پرونده آنها در دادگاه تجدید نظر دوباره بررسی گردد.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم و کشور از اراده راسخ مسئولان و سیستم قضایی برای مقابله با متخلفان، گرانفروشان، احتکارکنندگان و برهم زنندگان نظم و آرامش اقتصادی جامعه خبر داد و اظهار داشت: مردم مطمئن باشند که سیستم قضایی با کمک سایر نهادهای نظامی، انتظامی و نظارتی با متخلفان با اقتدار و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.
/6016/6130
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.