پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

تازه های انتشارات عروج در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

اخبار مرتبط

جلد دهم «57 سال اسارت» اثر علی محمد بشارتی که به بررسی رخدادهای دوران پهلوی از سال 1300 تا 1357 می پردازد توسط انتشارات عروج منتشر شد و هم اکنون در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در دسترس علاقمندان قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، کتاب «57 سال اسارت»، تجزیه و تحلیل رخدادهای دوران پهلوی نوشته علی محمد بشارتی در 345 صفحه توسط نشر عروج وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد. علی محمد بشارتی که خود از مبارزین قبل از انقلاب بوده و پس از انقلاب در پست های اجرایی مختلفی حضور داشته، این کتاب را به رشته تحریر در آورده است.

در مقدمه جلد دهم آمده است: جلد دهم 57 سال اسارت آخرین جلد از این دست مباحث محسوب می شود. این نوشته ها نگاهی اجمالی به حوادث مهم دوران 57 ساله حاکمیت دودمان پهلوی است. در بررسی این رویدادها به نفس اتفاقات اکتفا نشده بلکه عمده آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. عمده اهمیت این سلسله نوشته ها بررسی دقیق تر موضوع وابستگی کشور به بیگانگان و بررسی آثار زیانبار وابستگی است. رژیم پهلوی را انگلیس در ایران به قدرت رساند و 57 سال آنها را برای اسلام زدایی هدایت و حمایت کرد. تلاش نویسنده همواره بر این بوده است که اظهارات خود را پیرامون حوادث 57 ساله دوران طاغوت مستند کند. چون هیچ ضرورتی ندارد که حتی برای اثبات حق به باطلی به نام خلاف متوسل شویم. از طرفی به قدری مدارک گویا و فراوان است که در تجزیه و تحلیل رویدادها مشکلی پدید نمی آید.

کتاب «57 سال اسارت» جلد دهم از مجموعه ای است که به تحلیل رخدادها و رویدادهای دوران پهلوی پرداخته است. نویسنده در این مجموعه وقایع سالهای 1300 تا 1357 را در ده جلد بررسی کرده است. جلد دهم در شش فصل تنظیم شده و در فصل اول موضوع دودمان پهلوی دست نشانده انگلیس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که مؤلف با ارائه اسنادی از دوره قاجارها و پهلوی تحرکات دشمنان ایران را بازگو کرده است. در فصل دوم امام خمینی سیاستمدار با برنامه مورد بحث قرار گرفته است.

فصل سوم بیان اتفاقاتی است که تشکیل و شکست دولت نظامی را رقم می زند و عملاً انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی می شود. فصل چهارم کتاب به موضوع دولت نیم بند بختیار و فرار شاه می پردازد. فصل پنجم نیز به سرعت گرفتن رویدادهای سیاسی می پردازد و علل این حرکت مورد بحث قرار گرفته است. در فصل ششم نیز بازگشت پیروزمندانه حضرت امام تشریح شده است.

این مجموعه ده جلدی به همراه سایر آثار انتشارات عروج هم اکنون در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در راهرو24 غرفه 42 در دسترس علاقمندان قرار دارد. علاقمندان همچنین می توانند این آثار و سایر انتشارات نشر عروج را از مراکز پخش این نشر واقع در خیابان انقلاب، بین 12 فروردین و فخرازی، فروشگاه مرکزی تلفن:66404873 و خیابان انقلاب، تقاطع حافظ، فروشگاه شماره 1 تلفن:66701297 و خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین ، خیابان شهدای ژاندارمری، فروشگاه شماره 2 تلفن:66955737 و حرم مطهر حضرت امام خمینی (س)، ضلع شمالی ، فروشگاه شماره 3 تلفن:55203801 و کلیه نمایندگی های فروش در استانها تهیه کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.